Корупція щорічно завдає ЄС збитків на EUR120 млрд.

Повна відсутність корупції не властива жодній з країн Євросоюзу. Протягом останніх 12 місяців з випадками корупції стикався або був їх свідком кожен дванадцятий європеєць.

Про це повідомляє УНИАН з посиланням на єврокомісара з внутрішніх справ Сесілію Мальмстрем.

"У Європі немає зон, вільних від корупції", - сказала єврокомісар. Як наголошується в матеріалах ЄК, корупція обходиться європейській економіці приблизно в EUR120 млрд. на рік, що приблизно відповідає розміру загального бюджету ЄС. "Зараз ми не передбачаємо жодних санкції у зв'язку з даними звіту та опитування", - зазначила Мальмстрем.

Згідно з опитуванням, три чверті (75%) представників бізнесу вважають, що корупція в їхніх країнах широко поширена. У Греції так відповіли 99%, в ​​Іспанії та Італії - 97%, в ​​Хорватії, яку торік прийняли до ЄС - 90%, найбільше корупцією уражена сфера будівництва. Менше половини європейських компаній (43%) вважають корупцію проблемою для ведення бізнесу. Майже половина (47%) компаній згодна з тим, що єдиний шлях завоювання успіху в бізнесі в їх країні лежить через політичні зв'язки.

Приблизно третина (32%) компаній, що взяли участь у державних тендерах або держзакупівлі, припустили, що корупція не дозволила їм виграти їх. Так вважають більше половини представників компаній в Болгарії (58%), Словаччині (57%) і на Кіпрі (55%). Ця точка зору найбільш поширена серед будівельних (35%) і машинобудівних підприємств (33%).

Приблизно 76% приватних осіб припускають у своїй країні широко поширену корупцію. При цьому в Греції подібним чином висловилися 99% респондентів, в Італії - 97%, в ​​Литві, Іспанії та Чехії - 95%, в ​​Хорватії - 94%. Більше половини громадян ЄС (56%) вважають, що рівень корупції в їх країні зріс за останні три роки. Лише 23% опитаних визнали, що влада їхніх країн ефективно бореться з корупцією.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 травня 2022, 12:41

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.