Фіндопомога Україні від ЄС може становити €19 млрд.

Верховний представник Євросоюзу у закордонних справах і політиці безпеки Кетрін Ештон повертається до України.

Про це повідомляє "Дело" з посиланням на European Voice.

За інформацією видання, глава зовнішньополітичного відомства ЄС готує план політичного прориву і термінової фінансової допомоги. Ештон також проведе в Києві більшу частину середи 5 лютого.

За словами Ештон, ЄС і США в цей час працюють над пакетом фінансової допомоги, яка "буде немаленькою", щоб забезпечити "період стабільності" до президентських виборів, які заплановано на лютий 2015р.

Жозе Мануель Баррозу, президент Єврокомісії, 3 лютого ширше окреслив рамки можливих зусиль ЄС щодо полегшення кризи в Україні. "Першочерговим завданням у цей час є припинення насильства і політичне вирішення кризи", - сказав він у Брюсселі.

Баррозу зазначив, що комісія вже підготувала пакет підтримки для України в розмірі 610 млн. в очікуванні підписання угоди України з МВФ.

Україна була в процесі переговорів про фінансування з МВФ в кінці 2013р. Однак підтримка з боку МВФ, з допомогою якого Євросоюз готувався до надання кредитів Україні, була можлива за умови проведення структурних реформ. З інтерв'ю, яке дала Ештон, ясно, що пакет МВФ вона сприймала як основи для майбутніх кроків.

У грудні посадові особи установ ЄС працювали над документом, згідно з яким у разі підписання Україною договору з МВФ фінансова підтримка ЄС для України може скласти близько 19 млрд. на період з 2014 по 2020рр.

Більша частина цієї суми була б надана у вигляді кредитів, але вона також включала гранти в сумі 150 млн. і 200 млн. на рік. Кредити були б спрямовані через МВФ і були б обумовлені реформами.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 травня 2022, 12:06

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.