У Росії всіх пільговиків звільнять від нового податку на нерухомість

Мінфін Росії погодився звільнити всіх пільговиків від сплати нового податку на нерухомість.

Про це пише газета "Ведомости", у розпорядженні якої опинився фінальний проект закону, підготовлений Міністерством фінансів, повідомляє ИТАР-ТАСС.

За даними видання, у середу на нараді у першого віце-прем'єра РФ Ігоря Шувалова обговорюватиметься податок на нерухомість громадян. Податок буде стягуватися не з інвентаризаційної, а з кадастрової вартості нерухомості, яка більш наближена до ринкової. Крім відомчих чиновників на нараду може прийти і мер Москви Сергій Собянін, розповіли співрозмовники газети.

Мінфін підготував законопроект і вніс в уряд ще в 2013р., але документ був розкритикований державно-правовим і експертним управліннями Адміністрації Президента. За проектом з усіх власників житла передбачено вираховування в 20 кв. м на квартиру, будинок і дачу, а пільговикам (ветерани, пенсіонери, інваліди, Герої Радянського Союзу, чорнобильці та ін) - 30 кв. м. Обидва управління порахували вирахування в 20 кв. м необгрунтованим, а пільговиків пропонували повністю звільнити від податку.

У фінальному тексті Мінфіну всі пільговики назавжди звільняються від сплати податку. Для решти громадян відрахування залежать від виду нерухомості: для житлового будинку - 50 кв. м, для решти приміщень, як і раніше - 20 кв. м.

Ставка податку залишилася колишньою. Для житлових об'єктів і недобудови вартістю менше 300 млн. руб. ($8,57 млн.) максимум - 0,1%, для інших будівель і приміщень - 0,5%. Для власників житла дорожче 300 млн. руб. ($8,57 млн.) регіональні представники влади зможуть підвищувати ставку до 1%. За розрахунками ФНС, в результаті збори зростуть у 5,63 рази до 137 млрд. руб. ($3,9 млрд.).Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 жовтня 2021, 2:39

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.