"Нафтогаз" вимагає терміново погасити борги за газ

НАК "Нафтогаз України" знову звертається до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, до представників регіональної виконавчої влади, керівників підприємств теплоенергетики з вимогою вжити всіх можливих заходів щодо термінового погашення існуючої заборгованості за спожитий природний газ.

Про це повідомляє "Интерфакс-Украина" з посиланням на інформацію компанії.

"У разі порушення споживачами умов договорів "Нафтогаз України" буде змушений обмежити поставки природного газу, а також у судовому порядку блокувати рахунки злісних неплатників", - зазначено в повідомленні держхолдингу.

У компанії нагадали, що відповідно до вимог закону природний газ реалізується в Україні лише за умови стовідсоткової оплати послуг з газопостачання споживачами природного газу.

"Відповідно до закону України "Про основи функціонування ринку природного газу" споживачі оплачують вартість спожитого природного газу шляхом перерахування коштів виключно на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання. Кошти, накопичені на цих рахунках, є головним джерелом компанії для здійснення розрахунків з ВАТ "Газпром" за імпортований природний газ", - підкреслюють в НАК.

Сьогодні загальний борг підприємств ТКЕ за спожитий природний газ перед НАК "Нафтогаз України" становить майже 27 млрд. грн. і продовжує збільшуватися. Подальше зростання заборгованості підприємств комунальної теплоенергетики за спожитий природний газ ускладнює своєчасне виконання компанією контрактних зобов'язань перед "Газпромом".

За даними "Газпрому", "Нафтогаз України" заборгував йому $2,63 млрд. за поставки газу в минулому році, а ще $0,66 млрд. повинен виплатити до 7 лютого за газ, поставлений у січні цього року. За курсом 8,7 грн./$1 це відповідає 28,6 млрд. грн.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 4:29

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.