Спростування
Спростування
Правительство Украины располагает на валютном счете почти $1,9 млрд
Улюкаев назвал $40 за баррель нефти реалистичной ценой
Ряд депутатов предлагает ввести санкции против "Роснефти"
Число иностранных туристов достигло рекордных 1,2 млрд в 2015 году
ДТЭК возобновил прием угля шахт Львовско-Волынского бассейна
ЕС вводит универсальную профессиональную карту
"Укргазвыдобування" в 2015г снизило добычу газа на 3,9%
Чистый отток капитала из России в 2015 году составил $56,9 млрд.
Олланд ввел чрезвычайное экономическое положение во Франции
Как нам обустроить "Нафтогаз"?
Валентин Землянський
Что год грядущий нам готовит?
Едуард Бразас
Частка відновлюваних джерел енергії в ЄС збільшиться до 32% у 2035 році
Відновлювальна енергетика в Україні подвоїла виробництво струму
Європарламент визначив три цілі у сфері захисту навколишнього середовища до 2030р.
Про це повідомляє The Sydney Morning Herald.
Необхідно відзначити, що на порядку денному Європарламенту стояло лише одне рішення з даного питання: Єврокомісія в січні 2014р. запропонувала скоротити шкідливі викиди в атмосферу на 40% від обсягу 1990р. в обмін на послаблення "зеленої" політики в енергетиці, які не накладають зобов'язань щодо її реалізації на окремі держави.
Рішення Європарламенту, прийняті за підсумками голосування 5 лютого, містять рекомендації скоротити шкідливі викиди на 40%, підвищити енергоефективність на 40% і збільшити частку відновлюваної енергетики до 30% до 2013р. для держав-членів ЄС.
Голосування в Страсбурзі не має юридичної сили, однак, посилить дебати напередодні переговорів на вищому рівні між лідерами ЄС у березні, які будуть присвячені енергетиці, політиці захисту навколишнього середовища та її впливу на конкурентоспроможність.
Січневу пропозицію ЕК надає державам ЄС свободу вибору в діях, спрямованих на зменшення шкідливих викидів, наприклад, будівництво нових АЕС, що не продукують СО2, або поховання викидів замість значних витрат на розробку проектів, пов'язаних з енергією вітру або сонця.
Захисники навколишнього середовища розкритикували дії Єврокомісії за рух у руслі позиції промисловців і брак амбітності, особливо в умовах, коли ЄС практично виконав поставлені цілі зі зниження викидів вуглекислого газу, що викликають парниковий ефект. Як відомо, до 2020р. передбачається знизити викиди на 20% порівняно з 1990р.
Єврокомісар з питань зміни клімату Коні Хедегард привітала рішення Європарламенту, хоча воно йде урозріз із січневим рішенням Єврокомісії. "Рішення Європарламенту" дало чіткий сигнал урядам Європи на 40% знизити викиди газів, що викликають парниковий ефект", - написала Хедегард у своєму Твіттері.
Будь-яке рішення Європи матиме певний вплив на дебати на міжнародному рівні. Країни, що розвиваються, заявляють про те, що розвинені держави повинні взяти на себе більшу частину роботи зі скорочення обсягу шкідливих викидів, в рамках нової угоди ООН з боротьби зі зміною кліматичних умов, яка, як очікується, буде підписана в наступному році.
Єврокомісія сподівається, що переговори на вищому рівні в березні, за якими послідує саміт у червні, будуть сприяти укладанню політичної угоди по цілях на 2030р., проте, вже заявила, що не очікує від парламентських виборів у травні і наступної зміни складу комісарів появи відповідної законодавчої пропозиції.
Серед промисловців думки також розходяться. Представники "відновлюваної" індустрії наполягають на необхідності надання точних орієнтирів за обсягами "зеленої" енергії, яку повинні використовувати держави ЄС. 90 європейських асоціацій і компаній, включаючи Alstom, Dong Energy і Acciona підготували відкритий лист із закликом озвучити цілі з відновлюваної енергетики.
Генеруючі компанії, такі як німецька E.ON, більш кращим шляхом вважають визначення цілей зі зниження викидів СО2. Дану політику вони вважають найбільш ефективним шляхом посилення ринку квот на викиди двоокису вуглецю. Це, на їх думку, призведе до відмови від вугілля як одного з найбільш "брудних" енергоносіїв.
В анналах світової історії це авто пам'ятне тим, що, бунтівники-спецназівці зуміли на зрешеченому кулями авто та на пробитих колесах вивезти з-під перехресного вогню президента Франції Шарля де Голля.