ЄЦБ буде довго утримувати низькі ставки, - Драгі

Європейський центральний банк (ЄЦБ) прогнозує збереження ключових процентних ставок на низьких рівнях протягом тривалого часу.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на заяву президента ЄЦБ Маріо Драгі.

"Ми твердо прихильні нашими прогнозами і, як і раніше, очікуємо, що ключові ставки залишаться на нинішніх рівнях або нижче протягом тривалого часу", - сказав Драгі.

Глава ЄЦБ підтвердив, що його колишні оцінки ситуації в економіці залишаються незмінними: єврозону чекає тривалий період низької інфляції, і в найближчі місяці інфляція в регіоні буде залишатися близькою до поточних рівнів.

Знижувальні ризики для економіки єврозони зберігаються, і проблеми на emerging markets можуть затьмарити відновлення економіки регіону.

"З урахуванням недавньої волатильності на фінансових ринках і потенційного впливу цього фактора на політику ЦБ ми уважно відстежуємо ситуацію і готові розглянути можливість застосування всіх доступних інструментів. Загалом ми твердо прихильні збереженню високого ступеня монетарного стимулювання і готові прийняти подальші рішучі заходи у разі потреби", - заявив він.

"Останні статдані підтверджують, що економіка єврозони продовжила помірно зростати в четвертому кварталі 2014р. Ми очікуємо, що ВВП регіону й далі буде повільно зростати. Зокрема, ми очікуємо збільшення внутрішнього попиту завдяки впливу стимулюючої політики ЄЦБ, поліпшенню фінансових умов і прогресу в бюджетній консолідації і реалізації структурних реформ. Крім цього, економіка єврозони буде вигравати від поступового збільшення експортного попиту", - сказав Драгі.

У той же час, за словами голови ЄЦБ, безробіття в регіоні залишається високим, незважаючи на деяку стабілізацію, і необхідність коригування балансів у державному і приватному секторі, продовжать негативно позначатися на темпах підйому економіки.

Серед основних ризиків для єврозони, крім ситуації на emerging markets, він зазначив слабкий внутрішній попит, низькі темпи зростання експорту і повільну або недостатню реалізацію структурних реформ в державах регіону.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 червня 2022, 15:56

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.