"Нафтогаз" може запропонувати власникам євробондів конвертувати ЦБ в суверени

НАК "Нафтогаз України" перед погашенням у вересні 2014р. своїх єврооблігацій на $1,6 млрд. може запропонувати їх власникам рефінансувати цінні папери за допомогою конвертації в єврооблігації України.

Про це повідомляє "Интерфакс-Украина" з посиланням на аналітиків Sberbank CIB.

"Ми бачимо високу ймовірність того, що уряд України запропонує власникам євробондів "Нафтогазу України" конвертувати цінні папери в суверенні єврооблігації", - повідомляється в аналітичному огляді Sberbank CIB.

При цьому експерти нагадали про складнощі "Нафтогазу України" при погашенні купона за євробондами у вересні минулого року, що виникли в рамках судового розгляду за позовом корпорації Merchant International Company (США).

"Незважаючи на те, що в підсумку ця ситуація була вирішена, НАК "Нафтогаз України" мав досвід програшу подібних судових розглядів. Тому, якщо позивач чи інша компанія побажають звернутися до суду з подібним позовом в ході погашення чергового купона в березні або єврооблігацій у вересні 2014р., виплата процентного доходу ще може бути врегульована, тоді як погашення євробондів буде ускладнене", - відзначають експерти Sberbank CIB.

"Нафтогаз України" 5 листопада 2009р. завершив комплексну реструктуризацію зовнішнього боргу шляхом формального обміну єврооблігацій та інших зобов'язань на нові єврооблігації на загальну номінальну суму $1 млрд. 595,017 млн. з погашенням 30 вересня 2014р. під 9,5% річних. Купон за ними виплачується раз на півроку 30 березня та 30 вересня.

НАК в 2013р. в ході погашення вересневого купона заявив про виплату всього процентного доходу.

НАК "Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території України.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 5:07

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.