Гривні загрожує доля єгипетського фунта

Рішення Національного банку України (НБУ) ввести адресний контроль над рухом капіталу може лише короткостроково знизити тиск на курс гривні, але не зможе запобігти його падінню протягом найближчих місяців.

Таку думку висловив економіст Capital Economics Ніл Ширінг, повідомляють "Ведомости".

Як повідомлялося, сьогодні НБУ оголосив про те, що вводить обмеження на купівлю валюти як для фізичних осіб, так і компаній. Фізособам буде дозволено купувати валюту на 50 тис. грн. на місяць, компаніям приписаний 6-денний термін очікування виконання заявок на купівлю валюти. Заходи також забороняють купівлю іноземної валюти для дострокового погашення кредитів за кордоном.

Як вважає Ширінг, подібні заходи робив Єгипет в минулому році в умовах падаючого курсу валюти, проте, вони принесли лише тимчасове полегшення на валютному ринку, але не дозволили забезпечити стабільність курсу. Ситуацію на фінансовому ринку вдалося нормалізувати лише тоді, коли був узгоджений пакет допомоги з боку інших країн.

Більшість аналітиків очікують падіння гривні до $11 в 2014р. В умовах продовження політичної кризи передбачити курс неможливо, зазначає Олександр Морозов з HSBC: "Він може піти куди завгодно". Питання в тому, чи зуміє влада зробити девальвацію гривні контрольованою, міркує Ширінг. На його думку, введення контролю над капіталом може допомогти, але у відсутності пакету зовнішньої допомоги і при низькому рівні резервів ризик пікірування гривні є реальною загрозою.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 23:31

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.