Економічні підстави для девальвації гривні відсутні, – МЕРТ

Ситуація на валютному ринку України є наслідком політичної нестабільності та продовження політичного протистояння, проте економічні причини для девальвації гривні відсутні.

Про це заявив директор департаменту стратегічного планування розвитку економіки Міністерства економічного розвитку і торгівлі Євген Олейніков у програмі «Порядок денний» на Першому каналі Українського радіо, повідомили у прес-службі відомства.

"В умовах невизначеності громадяни звертаються до звичного для них способу зберігання власних заощаджень – це готівкова або безготівкова іноземна валюта. Яка, на їх думку, має застрахувати їх від коливань курсу гривні. Але економічних умов для корегувань курсу національної валюти немає", – пояснив експерт Міністерства.

Водночас, вважає він, якщо політичне протистояння не буде загострюватись, то через певний час ми зможемо побачити коригування курсу до укріплення національної валюти.

"На щастя, на сьогодні економіка України вже достатньо дедоларизована, щоб побутові споживчі потреби задовольнялися за рахунок національної, а не іноземної валюти. Тобто якщо квартиру ви ще купуватимете за валюту, то в магазин усе ж таки підете з гривнею. Саме тому той долар, який зараз скуповується, завтра буде повертатися, позаяк людині знадобиться національна валюта для поточних потреб", – уточнив Євген Олейніков.

При цьому представник Міністерства назвав зваженою політику НБУ, який не поспішає виходити з інтервенціями на валютний ринок.

"Найбільш поширеною на побутовому рівні є думка про те, що Нацбанк має виходити на ринок і збивати курс. Але в нас така економіка, що вона може проковтнути всі резерви НБУ і попросить ще – й нічого доброго з цього не вийде. У даному випадку Нацбанк проводить розумну й дуже зважену політику", – вважає Євген Олейніков.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 жовтня 2021, 14:25

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.