У США закінчився термін дозволених держзапозичень

Менш ніж через три тижні в уряду США закінчаться всі гроші, окрім готівки, оскільки позичати державі більше не можна.

Про це попередив у п'ятницю міністр фінансів країни Джейкоб Лью в листі на ім'я спікера палати представників Конгресу США Джон Бейнер, повідомляє ИТАР-ТАСС.

Він нагадав, що "частина цього часу для Конгресу буде неробочим" і що "було б помилкою чекати до останньої хвилини". "Я наполегливо закликаю Конгрес діяти якомога оперативніше, підвищити ліміт державного боргу та вселити впевненість в економіку та фінансові ринки", – наголосив Лью .

З кінцем робочого дня в п'ятницю в США закінчився той термін , протягом якого Конгрес дозволяв уряду виробляти запозичення без оглядки на "стелю " державного боргу. Якщо раніше ця стеля становив близько $16,7 трлн., то тепер оцінюється приблизно в $17,2 трлн.

У результаті, як і попереджав днями міністр фінансів США Джейкоб Лью, виконавча влада змушена вдаватися до "надзвичайних заходів" для подальшого фінансування роботи уряду. Насамперед, для цього припинені розрахунки з владою в штатах і на місцях за відповідними облігаціями. Крім того, спостерігачі очікують припинення виплат до деяких пенсійних фондів, використання коштів з валютного резерву Мінфіну.

Зазвичай подібних заходів владі США буває достатньо, щоб покривати витрати уряду протягом декількох місяців. Проте в даному випадку Лью заздалегідь попередив, що в силу ряду причин, перш за все, пов'язаних з настанням в країні сезону сплати податків і відповідно виплатою з казни компенсацій платникам податків, запас часу , який надзвичайні заходи дадуть владі, буде "дуже коротким".

"На даний момент ми прогнозуємо, що, швидше за все, вичерпаємо ці заходи до кінця поточного місяця", – уточнив міністр.

Після цього, за його словами, уряду США по суті доведеться перейти до життя за готівку. Але проблема в тому, що в найближчі тижні чисті витрати влади країни повинні будуть перевищувати їхні доходи. Тому "без повноважень на здійснення запозичень у якийсь дуже швидкий момент стане неможливим виконувати всі зобов'язання федерального уряду", – попередив Лью. Це означало б технічний дефолт.

Глава Мінфіну нагадав, що керівництво Конгресу США, включаючи і лідерів опозиції, обіцяло цього не допускати.

"Я продовжую наполегливо закликати Конгрес своєчасно розширити наші повноваження за запозиченнями. Правда в тому, що чим довше ми чекаємо, тим більше стають ризики. Чи йде мова про оздоровлення економіки, про фінансові ринки, про надійність виплат із соцзабезпечення і платні військовослужбовців, – все це речі, якими не можна ризикувати", – сказав глава Мінфіну.

Лью в черговий раз підтвердив, що вступати з Конгресом в політичний торг з приводу держборгу адміністрація не має наміру. "Не можна доводити справу до того, щоб чинному або будь-якому іншому президенту доводилося платити викуп за те, щоб США могли продовжувати платити по своїх рахунках", – сказав міністр.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 червня 2022, 15:26

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.