Європа закриває газові електростанції

Євросоюз збільшує частку електроенергії, що генерується з використанням найбруднішого джерела енергії - вугілля, закриваючи при цьому газові електростанції.

Про це йдеться в матеріалі The Wall Street Journal, переклад якого публікують "Ведомости".

Це могло трапитися через американців, пише видання. Вони змінили світову енергетику, почавши видобувати сланцевий газ. У результаті ціни на природний газ в США впали - він став дешевше вугілля. Тому, втративши частину частки ринку у себе вдома, американські вуглевидобувні компанії почали шукати клієнтів в інших частинах світу. У Європі американське вугілля зараз коштує менше, ніж газ, через це електростанції стали переходити на нього.

За прогнозом Фабіо Маркетті, директора зі зв'язків з держорганами італійської енергетичної компанії Eni, до 2015р. в Німеччині будуть закриті газові електростанції загальною потужністю 10 ГВт і відкриті вугільні на 7 ГВт. І це при тому, що Німеччина - лідер ЄС з субсидування поновлюваних джерел енергії.

Іншою причиною міг стати спад в економіці єврозони. Скорочення обсягів виробництва призвело до зниження викидів вуглекислого газу і, відповідно, ціни, яку підприємства платять в європейській системі торгівлі квотами на них. Укупі з підвищенням енергоефективності підприємств це призвело до того, що низька ціна на викиди знизила стимули уникати використання брудних енергоресурсів.

Як пише The Wall Street Journal, збільшення використання вугілля у виробництві електроенергії може, крім зростання викидів парникових газів в атмосферу, викликати ще один небажаний ефект - нестабільність електропостачання. Відновлювані джерела енергії виробляють електрику з перервами, тому для безперебійної роботи системи необхідно, щоб інші електростанції були готові їх доповнити або замінити. Газові для цього підходять більше, ніж вугільні, тому що їм потрібно менше часу, щоб запрацювати на повну потужність. Тому комбінація поновлюваних джерел енергії з вугільними електростанціями робить електропостачання менш надійним.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 травня 2022, 12:54

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.