Подорожчання валюти не підніме ціни на імпорт: у населення немає грошей, - МЕРТ

Навіть якщо валютні спекулянти продовжать провокувати різке підвищення обмінного курсу і це призведе до подорожчання імпорту, то населення не зможе адекватно відреагувати попитом.

Про це заявив департаменту стратегічного планування розвитку економіки Мінекономрозвитку Євген Олейников, коментуючи можливість зростання цін на імпортні товари через гнучкий валютний курс, повідомили в прес-службі Міністерства.

Олейников визнав, що пряме підвищення курсу зазвичай впливає, насамперед, на вартість імпортних товарів. З іншого боку, зазначив експерт, є купівельна спроможність, яка в цьому випадку буде стримуючим фактором. Він пояснив, що навіть якщо валютні спекулянти продовжать провокувати різке підвищення обмінного курсу і це призведе до подорожчання імпорту, то населення не зможе адекватно відреагувати попитом.

"Якщо імпортери спробують зіграти просто на пряме підвищення цін, то це призведе до того, що вони тільки втратять обсяги продажів, відповідно через деякий час ціни повернуться на колишній рівень. Відбудеться просто стримування попиту природним обсягом доходів і, відповідно, надалі - повернення до більш розумних і адекватних цін", - вважає експерт Міністерства.

За його словами, основною групою товарів, яка в даному випадку схильна до ризику зростання цін, є побутова техніка.

"При всій потрібності цих товарів, це все ж не ті товари, придбання яких є питанням життя і смерті", - підкреслив Євген Олейников.

Що стосується продовольчих товарів, то сьогодні Україна практично повністю забезпечує внутрішнє споживання за рахунок власного виробництва.Коментарі

Додати коментар


Karbofoss80

Фигня. Все будет так: импортеры не увидят адекватного спроса и вообще нафиг прекратят импорт. И усьо! :)

ГОЛОВНЕ на 25 вересня 2021, 15:53

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.