У Фірташа пред'явили державі рахунок на 64 млрд. грн., митарі не згодні

Бізнес, за розрахунками Федерації роботодавців України, прокредитував державу через невідшкодування податку на додану вартість, переплату податку на прибуток та інші механізми на 64 млрд. грн.

Проте міністр доходів і зборів Олександр Клименко вважає такі розрахунки не коректними, повідомляє "Интерфакс-Украина".

"На 1 лютого 2014р. переплачено податку на прибуток 20,1 млрд. грн., за 2013р. ця сума зросла на 5 млрд. грн., борг з відшкодування ПДВ - 14,4 млрд. грн., а сумарно кредит бізнесу українському бюджету - 64 млрд. грн.", - заявив заступник глави ФРУ Дмитро Олійник на засіданні інвестради Міндоходів у Києві в четвер.

"Я готовий до відкритої розмови, але щоб не було політичних підтекстів і перекручення цифр", - сказав у відповідь глава Міндоходів О.Клименко, відкидаючи такі звинувачення.

Д.Олійник поміж інших ключових проблем взаємин бізнесу і Міндоходів назвав визнання операцій нікчемними і невключення податкових накладних до відповідного реєстру.

Глава Міндоходів заявив, що про коректну цифру переплати податку на прибуток можна буде говорити після 3 березня 2014р. у зв'язку з переходом на щорічне декларування цього податку.

Говорячи про відшкодування ПДВ, О.Клименко заявив про повну відсутність простроченого боргу.

За його словами, можливо, йдеться про 13,8 млрд. грн. боргів, які оскаржуються в судах, а також 6 млрд. грн. поточних боргів.

О.Клименко наголосив, що в останні роки Міндоходів відшкодовує бізнесу більше, ніж отримує заявок на відшкодування, зокрема, в 2013р. це співвідношення склало 53 млрд. грн. проти 50 млрд. грн.

Глава Міндоходів також відкинув звинувачення по частині визнання операцій нікчемними. За його словами, ця проблема стосується всього 1% підприємств і пов'язана з ризиками, які ці підприємства свідомо на себе беруть.

О.Клименко також повністю виключив факти зловживань при відмові включення до реєстру податкових накладних.

"Такого немає. Ми 50-60 млн. накладних реєструємо щомісяця. Якщо є п'ять помилково незареєстрованих, то говорити про це не правильно", - підкреслив О.Клименко.

Головою ради Федерації роботодавців України є голова ради групи компаній DF Дмитро Фірташ.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 жовтня 2021, 2:20

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.