У 2014р. приплив іноземних інвестицій зменшиться удвічі

Тривале політичне протистояння негативно вплинуло на інвестиційний клімат в Україні і навіть у випадку швидкого завершення кризи загрожує скороченням припливу прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в 2014р. в кращому випадку удвічі в порівнянні з 2013р. - до $2 млрд.

Такий прогноз озвучив керуючий директор міжнародної інвестиційної компанії "Сігма Блейзер" (Київ) Олег Устенко в ході презентації результатів щорічного дослідження "Індекс економічної свободи (Index of Economic Freedom) 2014 року" в Києві у четвер, повідомляє "Интерфакс-Украина".

"Політична турбулентність змусила багатьох інвесторів поставити Україну в "лист очікування". При найкращому розкладі, якщо припустити, що протягом тижня раптом політичне протистояння припиниться (...) ми зможемо отримати близько $2 млрд. інвестицій - це буде удвічі менше, ніж у минулому році, і утричі менше, ніж у позаминулому", - сказав він журналістам.

При цьому на запитання, чи викликана "політична турбулентність" акціями протесту на Майдані Незалежності у Києві та інших містах, Устенко уточнив, що причиною більшою мірою є протистояння між політичними силами.

"Думаю, що це не так Майдан, як протистояння, яке існує між політиками, які, схоже, не можуть домовитися, хто ж бере на себе відповідальність за економічну складову", - сказав він.

За словами О.Устенко, "Сігма Блейзер" наприкінці минулого - на початку поточного року прогнозувала приплив ПІІ в Україну в 2014р. на рівні $4 млрд., проте, переглянула свій прогноз через вплив політичної кризи на інвестклімат у країні.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 жовтня 2021, 12:34

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.