В ЄС поки немає згоди з приводу податку на фінансові транзакції

Рада міністрів економіки і фінансів країн Євросоюзу на засіданні 18 лютого не буде обговорювати введення у ряді країн ЄС податку на фінансові транзакції (FTT ).

Причиною цього є відсутність між державами домовленості про його введення, повідомляє Прайм із посиланням на джерело, знайоме з ситуацією.

Впровадити систему оподаткування фінансових операцій на рівні ЄС Єврокомісії не вдалося, її законопроект не був узгоджений усіма країнами союзу.

Тому тепер розглядається можливість створення єдиного податку лише групою країн. Спочатку це були: Австрія, Бельгія, Естонія, Франція, Німеччина, Італія, Греція, Португалія, Словаччина, Словенія та Іспанія – всі члени єврозони. ЄК запропонувала законопроект по FTT в цих країнах.

"Обговорення не буде – надто рано для цього", – повідомило джерело.

Глава Банку Франції, що входить до списку 11 країн, Крістіан Нуайє у жовтні минулого року сказав, що FTT несе в собі величезний ризик для країн, охочих його запровадити, оскільки здатний загрожувати фінансовій стабільності. В інтерв'ю газеті Financial Times він зазначав, що пропозиції ЄК повинні бути повністю переглянуті. На його думку, основним побоюванням центральних банків (Нуайє входить до ради керуючих ЄЦБ) є ризик пересихання ринку РЕПО, що зашкодить проведенню монетарної політики регулятора.

ЄЦБ не виступає проти концепції FTT, проте відзначає, що податок не повинен ускладнювати проведення монетарної політики, операцій РЕПО. ЄЦБ веде технічні дискусії з даного питання, повідомив член правління ЄЦБ Бенуа Кюрі напередодні.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 травня 2022, 13:51

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.