Світові нафтові компанії скоротять витрати на геологорозвідку

Світові нафтові компанії планують скоротити витрати на геологорозвідку, оскільки пошук нових запасів стає все більш складним і дорогим.

Про це повідомляє агентство Рейтер з посиланням на учасників галузі, передає Прайм.

"Стає все складніше шукати нові запаси нафти і газу, особливо нафти. Запаси відкритих родовищ стають все менше, вони всі складні з видобутку і більш віддалені, і дуже важко очікувати зміни цієї тенденції. У майбутньому заміщення запасів буде все більш важким для галузі", - пояснив віце-президент компанії Statoil з геологорозвідки Тім Додсон.

Він вважає, що дані з геологорозвідки за минулий рік можуть стати гіршими з 1995р.

На цьому тлі, на думку директора з аналізу енергетичного ринку IHS Лайла Бринкера, компанії, ймовірно, скоротять витрати на геологорозвідку, особливо в нових регіонах. "Вони уріжуть витрати на розвідку, наприклад, в Арктиці або глибоководних родовищах, де недостатньо інфраструктури <...> Тому в таких регіонах, як Мексиканська затока і Бразилія, активність залишиться високою при зниженні активності в більш віддалених регіонах", - вважає Бринкер.

В даний час число відкритих великих родовищ традиційної нафти скорочується, а доступ до деяких нових регіонів, зокрема, Близького Сходу, обмежений. Це спонукає компанії підвищувати число газових проектів.

"Якщо поглянути на співвідношення нафти і газу у великих нафтових компаній, воно явно зміщується в бік газу, просто тому, що у них немає доступу до традиційної нафти, і це, по-моєму, вплине на ціну нафти", - заявив гендиректор шведської нафтової Lundin Petroleum Ешлі Хеппенсталь.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 жовтня 2021, 1:44

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.