Голова найбільшого нафтотрейдера світу пропонує змінити нафтовий еталон Brent

Гендиректор найбільшої нафтотрейдингової компанії Vitol Іен Тейлор закликав до негайної зміни міжнародного еталона нафти Brent.

Про це пишуть "Ведомости".

На думку Тейлора, Brent, який служить орієнтиром для більш ніж половини тих, хто торгуються на світовому ринку контрактів на поставку нафти, став менш "ефективним" еталоном, тому що поставки нафти з Північного моря знижуються, і все більше вантажних суден відправляються в Азію. Тому при розрахунку нового цінового еталону до Brent потрібно додати сорти нафти із західної Африки, Казахстану, Алжиру, можливо, Росії і навіть США, вважає він.

Нафтою Вrent в якості цінового орієнтиру користуються всі учасники ринку - від нафтопереробних компаній до хедж-фондів. Крім того, ця суміш лежить в основі торгівлі ф'ючерсами, опціонами та іншими деривативами. Але обсяги видобутку сортів нафти, що входять в суміш Brent - Brent, Forties, Oseberg і Ekofisk - в останні роки різко скоротилися. Тому в разі виникнення проблем з видобутком нафти в Північному морі її ціна може вирости, невірно відображаючи ситуацію на світовому ринку.

Експерти Platts визнають, що зміни в методі розрахунку еталона Brent можуть знадобитися, але не терміново. Згідно з даними консалтингового агентства Energy Aspects, в січні обсяги навантаження чотирьох видів нафти, що входять до Brent, знизилися до 930 тис. барелів на день у порівнянні з 1,1 млн. в день у січні 2011р. "Поки ще не настав час. Але через 2-5 років нам доведеться подивитися за межі регіону", - сказав Хорхе Монтепеке, директор ринкових досліджень Platts.

Схожої з Тейлором думки дотримуються і ряд інших експертів. Аналітики Citigroup назвали Brent "зіпсованим" еталоном. Визнаючи всі ці побоювання, Монтепеке сказав, що "надгігантські" нафтові родовища залишилися в минулому, а еталони тепер стали брендами, що відображають суміш сортів нафти. "Американський еталон WTI в Кушинзі виходить з безлічі родовищ. Brent складається, принаймні, з чотирьох основних брендів. У Дубаї змішують три сорти нафти. У майбутньому збільшиться необхідність комбінувати в стандартах якомога більше географічних зон, тому що цим процесом рухає геологія", - сказав він.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 жовтня 2021, 13:24

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.