Представники авторинку заявляють про тиск на бізнес

Найбільші оператори автомобільного ринку слідом за корпорацією "Богдан", що заявила про закриття представництв через тиск контролюючих та фіскальних органів, називають системні побори з бізнесу основною проблемою для автовиробництва і ринку в цілому.

Про це заявив генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко, передає "Интерфакс-Украина".

"У нашій країні це має відношення не тільки до автовиробництва, а до виробництва взагалі - поки не зникне система поборів із бізнесу, виробництво і ринок рости не будуть", - заявив Назаренко.

Як приклад нових схем звільнення від податків експерт навів ініціативу уряду, яку планується внести до Верховної Ради, про звільнення від сплати податків і зборів (у тому числі спецмита і утилізаційного збору), автомобілів, переданих не тільки багатодітним сім'ям, а й чиновникам.

При цьому Назаренко повідомив, що в Україну в 2013р. з використанням різних схем уникнення від сплати податків і зборів ввезено 85 тис. автомобілів проти 5 тис. в 2012р. Це говорить про те, що замість очікуваного поповнення бюджету відзначається збільшення (майже у 20 разів) контрабандного ввезення іномарок.

"Це величезна проблема - у нас неможливо вести бізнес легально. Це проблема номер один", - підтримав главу ВААІД голова спостережної ради ПрАТ "Єврокар" Олег Боярин.

"У нас сьогодні є постанова прокуратури, яка стосується бізнесу безлічі автопідприємств у Києві - це перевірка порушень екологічного законодавства при утилізації акумуляторів, відпрацьованих масел, шин (...) А по суті, це спроба примусити автосалони підписувати договори про утилізацію з "потрібними фірмами", - зазначив Боярин.

Про можливість закриття дилерських компаній повідомив і віце-президент корпорації "УкрАВТО" Вахтанг Васадзе. "Головне сьогодні - хоча б утримати наявні робочі місця", - зазначив він.

"Сьогодні ми думаємо не скільки машин продамо, а скільки підприємств закрити, і скільки залишити, скільки на них буде працювати людина (...) Ось "Богдан" вже закрив дев'ять підприємств", - додав Боярин.

Крім того, за словами експертів, ведення бізнесу ускладнюють і нові постанови НБУ про порядок придбання валюти.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 жовтня 2021, 13:04

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.