За кілька днів борги компаній ТКЕ перед "Нафтогазом" скоротилися на 2 млрд. грн.

Заборгованість підприємств комунальної теплоенергетики (ТКЕ) перед НАК "Нафтогаз України" за поставлений природний газ за останні кілька днів зменшилася на 2 млрд. грн.

Про це передає "Интерфакс-Украина" з посиланням на повідомлення держхолдингу.

Якщо станом на 13 лютого загальний борг тепловиків становив 25,5 млрд. грн., то станом на 17 лютого він скоротився до 23,5 млрд. грн. При цьому 3 лютого він становив майже 27 млрд. грн.

"Нафтогаз" веде постійну роз'яснювальну роботу з підприємствами теплоенергетики про необхідність термінового погашення боргів за спожитий природний газ.

Нагадаємо, що "Нафтогаз" 13 лютого направив телеграми керівникам областей, що мають найбільшу заборгованість за споживання природного газу, і повідомив про можливе обмеження поставок природного газу у зв'язку із порушенням умов договорів і накопиченням значної заборгованості за спожитий природний газ.

"Вжиті заходи дозволили поліпшити платіжну дисципліну і знизити заборгованість підприємств ТКЕ на 2 млрд. грн. Станом на 17 лютого загальний борг підприємств ТКЕ за спожитий природний газ перед НАК "Нафтогаз України" складає близько 23,5 млрд. грн.", - підкреслюють в НАК.

Як повідомлялося, "Нафтогаз" на початку лютого повідомив, що заборгованість ТКЕ, яка збільшилася за три останні місяці на 10 млрд. грн. і досягла майже 27 млрд. грн., загрожує зривом розрахунків за газ з російським "Газпромом". У свою чергу, "Газпром" уточнив, що "Нафтогаз" заборгував йому $2,63 млрд. за поставки газу в минулому році, а ще $0,66 млрд. повинен виплатити до 7 лютого за газ, поставлений у січні поточного року.

НАК "Нафтогаз" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни, є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території України.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 21:37

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.