НАБУ вимагає "покращити" постанови Нацбанку по валютним обмеженням

Незалежна асоціація банків України пропонує вдосконалити постанови Нацбанку, якими водяться обмеження на купівлю валюти.

Незалежна асоціація банків України пропонує скоротити з шести до трьох днів депонування коштів на окремому рахунку для купівлі валюти на міжбанківському ринку і не поширювати ці обмеження на купівлю валюти, необхідної для сплати відсотків за кредитами, повідомляє "Интерфакс-Украина".

Така пропозиція міститься в листі НАБУ на адресу Національного банку України, в якому вона просить розглянути запропоновані зміни і надати роз'яснення окремих питань, що виникають у діяльності банків при виконанні вимог постанови НБУ №49 "Про заходи щодо діяльності банків і проведення валютних операцій" від 6 лютого 2014р.

Асоціація, зокрема, просить зробити виключення для зобов'язань банків здійснювати перекази в межах залишку коштів на поточних рахунках клієнтів на початок операційного дня. Зокрема, при цьому пропонується враховувати встановлений ліміт овердрафту за цим рахунком; суми кредитних коштів, наданих банком клієнту; суми депозитів, які повернуті клієнту у цей операційний день і суми, що надходять від продажу іноземної валюти на поточний рахунок клієнта в цей операційний день.

У НАБУ вважають, що постанова №49 повинна пройти реєстрацію в Міністерстві юстиції України, оскільки вона суттєво обмежує права юридичних та фізичних осіб, передбачені чинним законодавством України, в тому числі нормативно-правовими актами НБУ.Коментарі

Додати коментар


Виктор

Были все основания, чтобы вводить эти ограничения, поэтому не стоит вот так с горяча их отменять. Постановления НБУ направлены в первую очередь против спекулянтов, а не против народа, вот и подумайте, что было бы, если б их не ввели. Наверно, сбылась бы мечта оппозиции - доллар по 10.

Лоу

Нацбанк заявлял, что меры это временные, и отменят их тогда, когда ситуация в стране в общем и на валютном рынке в частности стабилизируется и перестанет быть панической, то есть все требования НАБУ и остальные могут предъявлять исключительно к себе. Смягчат и отменят, когда придет время, а пока что пускай будут.

Кирилл

Ограничения, в том виде, в котором они сейчас есть исключают возможность валютным спекулянтом воспользоваться ситуацией и раскачать курс доллара.

ГОЛОВНЕ на 25 жовтня 2021, 13:37

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.