Імпорт залізної руди в Китай б'є рекорди

Імпорт залізної руди в КНР відновив історичні максимуми, незважаючи на уповільнення темпів випуску сталі, оскільки деякі обмежені в засобах компанії використовують цей сировинний товар як забезпечення по кредитах.

Про це повідомляє "Интерфакс-Украина" з посиланням на The Wall Street Journal.

Обсяг поставок залізної руди в Китай був найбільш значним за історію в листопаді і знову обновив рекорд минулого місяця, коли показник піднявся на 18% - до 86,83 млн. т. Запаси досягли рекордного рівня за два останні роки. За даними Mysteel, в найбільших портах КНР минулої п'ятниці налічувалося 100,91 млн. т руди, а зростання запасів спостерігалося вісім тижнів поспіль.

При цьому темпи випуску сталі в країні сповільнюються з вересня, а у грудні впали до мінімуму за рік, почасти через заходи, прийняті владою для скорочення надлишкових потужностей в галузі і боротьбу із забрудненням навколишнього середовища.

"Ми думаємо, що нефундаментальні фактори підтримали імпорт", - відзначила аналітик Metal Bulletin Джессіка Сюй.

Подібні угоди з фінансування широко поширені в КНР, хоча частіше в них використовується мідь.

"Такі угоди можуть приймати будь-яку форму, але в більшості випадків компанія отримує недорогий акредитив на імпорт сировинного товару. Потім компанія купує мідь і використовує її як забезпечення за місцевим кредитом, і так раз за разом", - відзначають експерти Capital Economics.

У деяких випадках компанії продають мідь на ринку КНР, щоб використовувати виручені кошти для фінансування своїх операцій, а акредитив виплачують тільки через три-шість місяців. Те, що подібні угоди почали здійснюватися стосовно залізної руди, вказує на розширення операцій китайських трейдерів і дозволяє очікувати, що для отримання кредитів від банків вони можуть залучити й інші метали, вважає головний аналітик Intl FCStone Ед Мейр.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 жовтня 2021, 15:35

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.