S&P прогнозує курс долара на рівні 10 грн./$1

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's прогнозує зниження курсу гривні на 11% – до 10 гривень за долар в 2014р.

Про це йдеться у прес-релізі агентства.

З початку року курс гривні вже знизився приблизно на 11% – до 9 гривень за долар.

Аналітики агентства пояснюють свій прогноз значним дефіцитом України за рахунком поточних операцій на тлі підвищеного попиту населення на іноземну валюту з листопада 2013р., а також відсутністю перспектив врегулювання політичної кризи найближчим часом.

"Вірогідність примусової девальвації гривні суттєво підвищилася. Оскільки більше половини державного боргу становлять валютні зобов’язання, значна девальвація національної валюти може ще більше послабити здатність уряду обслуговувати і погашати боргові зобов'язання", – вважають аналітики S&P.

Експерти також відзначають, що потреби України в зовнішньому фінансуванні вище, ніж у всіх інших країн з економікою, що розвивається. За їхніми оцінками, ці потреби становлять 156% надходжень по рахунку поточних операцій і доступних резервів у 2014р.

Крім того, потенційні масштаби девальвації також збільшилися, оскільки обсяг міжнародних резервів стрімко знижується, впевнені в S&P. Міжнародні резерви України скоротилися на 12,7% – з $20,4 млрд. у грудні 2013р. до $17,8 млрд. в січні 2014р . Тільки в січні 2014р. НБУ витратив на підтримку національної валюти $1,7 млрд. валютних резервів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 8:03

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.