У Міненерго сподіваються на продовження знижки на газ на II квартал 2014р.

В.о. міністра енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький вважає за можливе продовження знижки на газ для України з боку Росії на II квартал 2014р.

Про це він заявив в інтерв'ю газеті "Коммерсант-Украина" у вівторок.

Зокрема, відповідаючи на питання, чи вдасться Україні продовжити знижку на газ на II квартал, Е.Ставицький заявив: "Я думаю, так".

"Якщо вдасться відійти від того, щоб формування ціни було політичним, і прийти до того, щоб господарюючі суб'єкти домовлялися між собою. Для цього потрібно демонополізація ринку газу та багато гравців на ньому, тобто створення Центрально-Європейського газового хаба і газової біржі", - додав він.

За словами Ставицького, обсяг реекспорту газу зі Словаччини може скласти від 10 млрд. куб. м. При цьому Україна має у своєму розпорядженні технічну можливість приймати стільки газу. "Існує варіант, як забезпечити поставки газу вже зараз. Він полягає в тому, що сторони обмінюються інформацією і узгоджують обсяги. По суті, обсяги просто переписуються на папері. Це цілком легітимна процедура, і ми можемо починати її хоч завтра. Є й інший варіант, але для того, щоб його здійснити, необхідно побудувати дотискну компресорну станцію на території Словаччини", - пояснив в.о. міністра.

Відповідаючи на питання про те, що необхідно зробити для розширення можливості щодо закупівлі газу з Європи, Е.Ставицький заявив: "Ми повинні реалізувати ідею Центрально-Європейського газового хаба на основі наших підземних сховищ. Це цілком реально, і відповідні напрацювання вже є".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 жовтня 2021, 2:42

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.