Україна повинна стати другою Фінляндією - Бжезинський

Україна повинна стати другою Фінляндією в Європі.

Про це пише відомий американський політолог Збігнєв Бжезинський у матеріалі "Росії потрібен "фінський варіант" відносно України", опублікованому в Financial Times, передає ЛИГА.

Бжезинський висловлює задоволення відмовою Путіна підтримати Януковича, щоб зберегти його при владі. "Віктор Янукович показав себе як брехливий інтриган, боягуз і злодій. Його розкішна палацова резиденція в збіднілій країні говорить сама за себе. Російський Президент Володимир Путін зробив би фатальну помилку, підтримуючи його"​​, - коментує трагічні події у Києві американський політолог.

США і Євросоюз повинні уникнути вибуху насильства в Україні, переконати Путіна, що для українсько-російських відносин кращим є "фінський варіант" (Фінляндія входить до Євросоюзу, але не входить до НАТО). Це означає, що відносини двох країн повинні будуватися на взаємоповазі, широких економічних зв'язках, неучасть у будь-яких військових альянсах, які сприймаються Москвою як ворожі. Росія також не повинна перешкоджати європейській інтеграції України. "Фінська модель є ідеальною і для України, і для Євросоюзу, і для Росії", - пише Бжезинський.

"Спроби дестабілізувати молоду демократію в Києві або відокремити деякі частини України - не кажучи вже про відкриту чи таємну участь Росії у внутрішніх конфліктах у сусідній країні - змусять Вашингтон скористатися його міжнародним впливом для кроків, які заподіють Москві великі економічні втрати", - вважає Бжезінський. Йдеться і про санкції, і про участь Росії в СОТ. Євросоюз, у свою чергу, повинен надати достатню економічну допомогу Україні.

"Рано чи пізно, Україна буде дійсно демократичною частиною Європи. Росія піде за нею, якщо не самоізолюється і не перетвориться на напівпрогнивший залишок імперіалізму", - упевнений Бжезинський.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 травня 2022, 13:37

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.