Європарламент закликає розслідувати розкрадання "сім'ї"

Європейський парламент має намір закликати до розслідування "масових розкрадань" державних українських засобів і активів "близькими друзями і сім'єю екс-президента Віктора Януковича".

Таке положення міститься в проекті резолюції Європейського парламенту, розробленого усіма політичними групами, що буде винесений на голосування в четвер, повідомляє "Интерфакс-Украина".

"(ЄП) Закликає розслідувати масові розкрадання державних коштів та активів з боку близьких друзів і "сім'ї" поваленого президента В.Януковича, і заморозити їхні активи до з'ясування обставин їх придбання. Якщо вони будуть визнані викраденими, повернути їх", - пропонується у проекті резолюції.

Крім того, ЄП має намір заявити про свою підтримку "двохвекторного підходу ЄС, який поєднує дипломатичні зусилля з цілеспрямованими санкціями проти осіб", відповідальних за насильство, і закликати до прийняття цільових санкцій, узгоджених Радою з закордонних справ.

"(ЄП) Настійно закликає держави-члени реалізувати власне законодавство по боротьбі з відмиванням грошей з тим, щоб зупинити потік викрадених з України грошей, і забезпечити повернення викрадених активів, що зберігаються в ЄС", - йдеться в документі.

Одночасно з цим, ЄП має намір закликати Раду ЄС уповноважити Комісію прискорити візовий діалог з Україною.

"(ЄП) Підкреслює, що швидке завершення Угоди про лібералізацію візового режиму між Україною та ЄС за прикладом Молдови є кращим способом, щоб реагувати на очікування українського громадянського суспільства та молоді. (ЄП) Закликає негайно ввести тимчасові, дуже прості процедури видачі недорогих віз на рівні ЄС та держав-членів, а також зміцнювати співробітництво в галузі досліджень, розширювати обмін молоддю та збільшити доступність стипендій", - пропонується в проекті.

(ЄП) також має намір вітати недавнє визнання Радою того, що Угода про асоціацію" не є кінцевою метою у співпраці між Україною та ЄС". "(ЄП) Вказує, що ЄС готовий підписати Угоду про асоціацію так скоро, як скоро буде вирішена нинішня політична криза і як тільки нова українська влада буде готова до серйозної європейської перспективи", - йдеться в проекті.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 жовтня 2021, 14:20

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.