Україна відмовилася від додаткової емісії в СП з ядерного палива

Фінансування спільного проекту з будівництва в Україні заводу з виробництва ядерного палива виявилося під питанням.

Як повідомляє "Интерфакс", Київ не сплатив свою половину додемісії ПрАТ "Завод з виробництва ядерного палива", яку зі свого боку вже профінансував російський учасник СП - ТВЕЛ.

ТВЕЛ виграв тендер з відбору технологій будівництва заводу з фабрикації ядерного палива в 2010р. Під спорудження об'єкта виділено 6,8 га біля селища Смоліне (Кіровоградська область). Українському держконцерну "Ядерне паливо" належить 50%+1 акція ПрАТ, ТВЕЛ - 50% мінус 1 акція. У жовтні була схвалена додемісія акцій СП, в листопаді ТВЕЛ повідомив, що вніс до оплати своєї частки $42 млн. Для визнання емісії як такої, що відбулася, український співвласник СП повинен був внести аналогічну суму до 31 грудня 2013р.

Як говориться в річній бухгалтерській звітності ТВЕЛу, 14 січня компанія отримала повідомлення від ПрАТ "Завод ЯП" "про відмову від розміщення акцій у зв'язку з тим, що розміщення здійснено не в повному обсязі". З причини того, що розміщення не відбулося, ТВЕЛ перекваліфікував суму фінвкладень у розмірі 1,373 млрд. руб. у дебіторську заборгованість.

У ТВЕЛі не стали коментувати питання про долю вже внесених в оплату випуску акцій засобів і про перспективи проекту в цілому.

За рахунок коштів, залучених у результаті емісії, мали фінансуватися основні будівельні роботи на майданчику, які передбачалося почати в другому кварталі 2014р.

В цілому передбачалося, що акціонери в рівних частках вкладуть в проект близько $100-120 млн., а потім могли бути залучені кредити. Загальна вартість будівництва заводу оцінюється в $450 млн.

Планувалося, що у 2015р. завод візьметься до виробництва ТВЕЛів і ТВЗ, а також цирконієвих комплектуючих і комплектуючих з нержавіючої сталі, у 2020р. - до виготовлення паливних порошків і таблеток.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 травня 2022, 12:37

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.