Польща не поспішає вводити євро

Польща, яка входить до ЄС, у найближчі 8 років навряд чи приєднається до зони єдиної європейської валюти через її нестабільність та змінність правил функціонування.

Таку думку висловив заступник польського міністра фінансів Домінік Радзивілл, повідомляє УНІАН.

Віце-міністр аргументував необхідність не поспішати з приєднанням поляків в об'єднуючу 17 з 27 держав ЄС євро зону її сьогоднішніми проблемами, вирішення яких остаточно поки не вдалося знайти.

За його словами, також поки незрозуміло, як буде функціонувати європейське валютне об'єднання в майбутньому.

"Як можна приєднатися до чогось, що неясно, як буде працювати? "Я не думаю, що це - вступ в єврозону - трапиться до 2020 року", - зазначив представник польського мінфіну.

Радзивілл повідомив, що Польща вже у 2012 році планує досягти 3% дефіциту бюджету, що є однією з умов приєднання до єврозони, нагадавши, що держборг поляків не перевищує необхідного рівня до 60% ВВП.

Директор економічного інституту Національного банку Польщі Вітольд Гросталь сказав журналістам, що наявність національної валюти дало змогу країні легше пережити світову економічну кризу, яка почалася після банкрутства восени 2008 року американського інвестиційного банку Lehman Brothers.

Він нагадав, що до вступу Польщі в створену в 1999 році єврозону, країні потрібно протягом двох років підтримувати стабільний курс національної валюти до євро в рамках механізму ERM II.

Як повідомлялося, до початку останнього світової фінансової кризи представники польської влади заявляли про намір приєднатися до єврозони у 2012 році.

Останнім часом вони заявляють, що країна зможе виконати всі необхідні умови до 2015 року, не називаючи дат, коли можуть замінити польський злотий на євро.

Так, 38-мільйонна Польща, яка вступила в Євросоюз в 2004 році, зобов'язана запровадити євро, але підписаний владою договір не визначає дати, коли це повинно статися.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 8:33

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.