Азаров не бачить у "трубах" "Газпрому" особливої загрози для України

Незважаючи на будівництво газопроводів "Північний потік" і "Південний потік", українська газотранспортна система залишається найбільш надійним і дешевим транзитним шляхом газу до Європи.

Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров в ході зустрічі з членами Міжнародного клубу парламентаріїв і експертів "ЄС-Україна" в Києві, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"Ніякої альтернативи особливої Південний і Північний потоки нашій ГТС не представляють. Все одно у нас є 150 мільярдів кубометрів газу на рік потужностей прокачування по трубі. Це найбільш надійний і дешевий транзитний шлях у Європу, і ми готові забезпечити його надійну роботу", - сказав голова уряду.

За словами Азарова, модернізація української ГТС є важливим питанням в умовах, коли Росія хоче обійти Україну за допомогою "Північного" і "Південного потоків".

На його думку, будівництво "Південного потоку" є нерентабельним і економічно невигідним, і що цей проект окупиться лише у найближчі 20 років. Він зазначив, що будівництво цього газопроводу диктується політичною доцільністю.

У той же час Азаров висловив переконання в тому, що Росія не зможе відмовитися від використання української ГТС.

"Побудувавши два газопроводи, Росія чомусь думає, що вона повністю позбудеться від залежності транзиту через Україну. Ніколи цього не буде хоча б тому, що ні "Північний", ні "Південний" потоки» не володіють можливостями складування газу. Підземні газосховища є тільки у нас", - додав він.

В результаті, за його словами, при аномально низьких температурах українська ГТС здатна забезпечити потребу Європи в газі.

У зв'язку з цим Азаров вважає, що проведення модернізації української ГТС вигідно як Україні, так і Росії з Європейським Союзом.

Він зазначив, що після проведення модернізації ГТС її потужність з прокачування газу збільшиться до 200 мільярдів кубометрів газу на рік.

Представники "Газпрому" раніше заявляли, що після реалізації всіх запланованих "Газпромом" газотранспортних проектів, значення української ГТС в транзиті російського газу буде зведено до нуля.

Проте пізніше в компанії зізналися, що повністю відмовитися від транзиту газу по Україні "Газпром" не зможе в будь-якому випадку.

Так вважають і в Єврокомісії: за словами її представника, враховуючи, що потреба в природному газі в найближчі роки буде рости, українська ГТС залишатиметься важливим шляхом його постачання в Євросоюз і на весь континент.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 травня 2022, 7:51

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.