Влада зробить платною утилізацію авто?

Міністерство екології та природних ресурсів пропонує ввести утилізаційний збір з імпортерів і виробників легкових і вантажних автомобілів, автобусів та спецтехніки.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Так, у вівторок міністерство оприлюднило проект постанови уряду "Про деякі питання заготівлі та утилізації непридатних до використання транспортних засобів",

У відомстві відзначають, що проект був розроблений за дорученням президента Віктора Януковича.

У міністерстві документ не коментують, проте начальник відділу екологічної безпеки міністерства Олександр Посмітний зазначив лише, що проект знаходиться на початковій стадії розробки.

"Ми зараз прораховуємо тариф по утилізації транспорту. Ведемо з цього приводу діалог з асоціацією "Укравтопром", - поінформував він.

Кошти для утилізації пропонується направляти в спеціальний фонд, розповіло високопоставлене джерело в міністерстві.

"Зараз ми опрацьовуємо два варіанти: вилучати ці кошти в момент продажу автомобіля в салоні або в момент його випуску заводом або імпорту в країну", - сказав він.

При цьому утилізувати техніку повинні будуть імпортери і виробники автомобілів самостійно або підписавши договір з уповноваженими підприємствами, які підпорядковуються Кабміну або іншим суб'єктам господарювання, які мають відповідне обладнання і потужності.

Зараз обговорюється ставка в 0,7 гривні за кубічний сантиметр робочого обсягу циліндра двигуна легкового автомобіля.

Тобто, наприклад, збір за автомобіль масового сегмента - об'єм двигуна 1 000-2 200 кубічних сантиметрів становитиме 0,7-1,5 тисячі гривень.

Зараз щорічно в країні списується близько 100 тисяч автотранспортних засобів, наголошується в супровідному документі до проекту. При цьому належного механізму їх утилізації немає.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 жовтня 2021, 3:18

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.