Інвестори подали на Porsche в суд через поглинання Volkswagen

Кілька інвесторів німецького виробника спортивних автомобілів Porsche SE звернулися до суду з позовами на 4 мільярди євро, звинувачуючи компанію в приховуванні планів щодо поглинання іншого великого гравця автомобільного ринку - Volkswagen - в 2008 році.

Про це пишуть "Ведомости" з посиланням на агентство Reuters.

Розгляд чотирьох позовів почався в суді міста Брунсвіка. Дата засідання щодо п'ятого позову, поданим колективно Elliott Associates та іншими американськими компаніями, поки не призначена.

"Невідомо, скільки триватиме процес і який може бути вердикт", - сказала агентству представник суду.

На думку інвесторів, чотири роки тому керівництво Porsche приховало від них плани з придбання Volkswagen, тим часом таємно скуповуючи акції виробника.

Несподіване оголошення Porsche про придбання 42,6% паперів Volkswagen і опціон на покупку ще 31,5% акцій викликало на ринку ефект вибуху бомби - акції Volkswagen виросли за кілька днів до 1 тисячі євро за штуку, ненадовго зробивши компанію найдорожчою в світі і викликавши широкий інтерес спекулянтів.

Компанії сіли за стіл переговорів, однак пізніше ситуація змінилася на протилежну - в грудні 2009 року.

Volkswagen придбав 49,9% акцій Porsche за 3,9 мільярда євро. Завершення злиття компаній очікувалося в 2011 році, проте потім було відкладено.

Повідомлялося, що VW розглядає можливість покупки 50,1% акцій Porsche, що залишилися, до листопада 2012 року.

"Позивачі є професійними інвесторами, які знали, на який ризик ідуть, і просто поставили не на того коня", - прокоментував початок судового процесу представник Porsche.

У березні 2012 року прокуратура Штутгарта звинуватила трьох менеджерів Porsche в кредитних махінаціях. Працівників компанії підозрювали в тому, що в 2009 році при переговорах про отримання фінансування для виплати кредитів у розмірі 10 мільярдів євро вони повідомили неправдиві відомості про акції концерну Volkswagen.

Крім цього менеджери в ході переговорів з банком приховали частину відомостей про фінансові справи Porsche.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 травня 2022, 19:55

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.