Китай профінансує український АПК на 3 мільярди доларів

У Пекіні 28 червня підписано Меморандум про співробітництво між Міністерством аграрної політики і продовольства України та Експортно-імпортним банком Китаю з підтримки пріоритетних проектів у сільському господарстві.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Меморандум дає змогу Україні залучити кошти на 3 мільярди доларів на фінансування конкретних проектів у сільськогосподарському секторі.

"Підписання меморандуму про виділення 3 мільярдів доларів для розвитку аграрного сектора нашої країни - закономірне проміжне рішення в рамках співробітництва та домовленостей між керівниками наших країн" , - прокоментував Міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

Він додав, що документ також є наслідком співпраці між Національними банками, зокрема є логічним наслідком підписання - минулого вівторка в Пекіні - угоди СВОП.

Глава НБУ Сергій Арбузов, який був присутній на церемонії підписання, відзначив унікальність документа як щодо суми, так і щодо умов її надання.

"Китайська сторона проявила гнучкість у цьому питанні і ми їй за це вдячні; зі свого боку ми не підведемо і будемо поставляти в КНР сільгосппродукцію найвищої якості" , - сказав він.

Присяжнюк також висловив упевненість у тому, що цей фінансовий потенціал дасть можливість поліпшити і збільшити обсяг товарообігу сільськогосподарської продукції та продовольства.

За його словами, меморандум сприятиме надходженню нових інвестицій в аграрний сектор, що дасть змогу збільшити продуктивність, поліпшити фінансові можливості для сільгоспвиробників країни і технічне переоснащення.

Заступник голови Ексімбанку Китаю Чжу Сіньцян підкреслив, що Україна - дуже хороший і надійний партнер для Китаю.

"В останні роки наші зв'язки стали дуже тісними; ми готові з вами працювати у багатьох напрямках, особливо в сільському господарстві" , - зауважив він.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 січня 2022, 10:34

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.