Альтернативи модернізації ГТС немає - Азаров

Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що альтернативи модернізації української газотранспортної системи не існує.

Про це він сказав на зустрічі з депутатом парламенту Німеччини Карлом Георгом Вельманом та представниками компанії Ferrostaal, повідомляє прес-служба уряду.

"Модернізація української ГТС - це найбільш дешевий та надійний спосіб забезпечити безперебійну поставку енергоресурсів до Європи", - зазначив глава українського уряду.

Він підкреслив, що це питання особливо актуальне з огляду на сильні морози, які наші країни пережити минулої зими.

"Аномальні морози показали, що ні "Північний потік", на "Південний потік" не мають і у найближчому майбутньому не матимуть надійних газосховищ, які могли би бути задіяні в період аномально низької температури повітря", - наголосив Азаров.

Азаров підкреслив, газопроводи не убезпечують від погодніх ризиків.

"Тому альтернативи модернізації української ГТС немає. Тому що ні "Північний потік", на "Південний потік" не знімають ризиків, які викликані аномально низькими температурами", - заявив прем'єр-міністр.

За його словами, щоб реалізувати проект з модернізації української ГТС, необхідно створити консорціум за участю України, Росії та Європейського союзу, але у цьому повинні бути зацікавлені всі три сторони.

Азаров привітав початок реалізації пілотного проекту, який передбачає модернізацію компресорної станції "Бар".

При цьому він заявив, що всі промисловці Німеччини можуть твердо розраховувати на підтримку уряду України тих проектів, які спрямовані на модернізацію економіки.

"Я вітаю реалізацію проектів та розширення співробітництва з Німеччиною. Тому промислові кола Німеччини можуть твердо розраховувати на підтримку уряду України проектів, які пов'язані з розвитком нашої країни", - зазначив Азаров.

Очікується, що представники компанії Ferrostaal та НАК "Нафтогаз Україна" підпишуть Меморандум про взаєморозуміння щодо пілотного проекту модернізації компресорної станції "Бар". Намір фінансувати цей проект підтвердив "Дойче банк".

Як відомо, "Нафтогаз України" визначив переможцем конкурсу з відбору оцінювача вартості активів української ГТС компанію "Бейкер тіллі Україна".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 9:35

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.