Меркель і союзники: бунт на кораблі?

Лідер консерваторів Баварії Хорст Зеехофер пригрозив відкликати підтримку коаліційного уряду канцлера Німеччини Ангели Меркель, якщо будуть зроблені нові великі поступки для "хворих" країн єврозони.

Про це пише Euobserver.

Зеехофер, який очолює Християнсько-соціальний союз в Баварії а також відомий своїми різкими заявами, повідомив журналу Stern 3 липня, що внесок Німеччини в порятунок країн зони євро вже і так на межі допустимого.

"Прийде час, коли уряд Баварії і ХСС вже не зможе сказати так. І я також не зможу підтримувати такі рішення надалі. А коаліція не має більшості без ХСС", - сказав голова партії.

Його найбільший страх полягає в тому, що ринки скоро звернуться до Німеччини і почнуть запитувати, чи зможе вона всіх врятувати: "Цей момент, я вважаю найбільш небезпечним".

Щодо проблемних економік єврозони, баварський політик порадив їм відкинути ментальність "боргових держав".

"Це людський фактор, що інші хочуть отримати наші гроші, не вимагаючи багато від себе. Але це не вирішить проблему", - наголосив він.

Політик гнівно відреагував на готовність Меркель піти на поступки Італії та Іспанії, які полягали в тому щоб змінити правила фонду порятунку, аби ці держави змогли отримати дешевші запозичення.

"Ми обговорювали пакт стабільності в Бундестазі. А водночас державні діячі деяких країн ЄС працюють разом, щоб пом'якшити саме ті критерії стійкості. Як це розуміти?", - зауважив Зеехофер

Пропозиції, зроблені міністром фінансів Вольфганг Шойбле, також не зустріли розуміння Баварії: "Руки геть від нашої Конституції! Цій Конституції ми завдячуємо, що у нас найбільш стабільна держава і найстабільніша демократія в історії Німеччини. Ми не хочемо іншу конституцію".

Меркель у вівторок заперечувала будь-які розбіжності з урядом Баварії. "Я думаю, що ми будемо співпрацювати з коаліцією, і не тільки щодо питання єврозони", - сказала вона на прес-конференції в Берліні.

Консерватори Баварії не єдині, хто незадоволені політикою Меркель. Фінляндія і Нідерланди заявили, що вони проти того, щоб Механізм фінансової стабільності єврозони скуповував держоблігації на ринку, аби допомогти Італії.

Водночас прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо під час візиту Меркель в Берліні у вівторок заявив, що його країна не готова вкладати більше грошей у фонд порятунку без гарантій реформ.

"Терпіння громадськості виснажується", - наголосив Фіцо.

Меркель у середу збирається зустрітися у Римі з прем'єр-міністром Італії Маріо Монті.

"Ми постараємося подолати опір таких країн, як Фінляндія та Нідерланди, які нетерпеливо ставляться до механізмів стабільності", - заявив Монті напередодні переговорів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 червня 2022, 15:40

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.