Резерви НБУ "схуднуть" на 5 мільярдів задля підтримки гривні

Україна пережила червень - піковий місяць погашення зовнішнього держборгу у 2012 році - з істотними втратами для резервів Нацбанку.

У п'ятницю в НБУ повідомили про максимальне у 2012 році скорочення міжнародних валютних резервів на 1,44 мільярда доларів, до рівня червня 2010 року - 29,32 мільярда доларів, пише "Комерсант-Україна".

Причиною скорочення валютних заощаджень держави стало погашення Україною зовнішніх боргів на 1,8 мільярда доларів.

Одночасно посилення попиту на валюту на внутрішньому ринку змусило НБУ проводити інтервенції, продавши на міжбанку 704 мільйонів доларів.

Від 2,4-мільярдного просідання резервів врятувало лише те, що Мінфін на внутрішньому ринку отримав в червні від випуску валютних облігацій 990 мільйонів доларів.

У МВФ підрахували, що для утримання курсу гривні на рівні 8 гривень за долар НБУ доведеться витратити до кінця року ще майже 5 мільярдів доларів, і його резерви опустяться до 24,4 мільярда доларів.

Цей сценарій враховує відсутність надходжень від МВФ в рамках угоди stand-by.

Скорочення резервів також є наслідком зростання валютного попиту з боку інвесторів, які чекають ослаблення гривні.

"Девальваційні очікування зберігаються через проблеми в ЄС, до того ж девальвація відбувається у багатьох країнах, а гривня була стабільна", - відзначає начальник відділу аналізу фінансових ринків "ІНГ Банку Україна" Олександр Печеріцин.

З початку року валютний індикатор, який показує коридор угод з доларом на міжбанку, виріс на 4,6-3,4 копійки - на 0,5%.

Долар досяг пікового значення 14 червня - 8,11-8,115 гривні за долар, опустившись до 6 липня до рівня 8,089-8,096 гривні за долар.

МВФ радить підвищити гнучкість обмінного курсу. "Це буде сприяти пом'якшенню зовнішніх шоків, зміцненню резервів і збереженню конкурентоспроможності", - заявили у фонді.

Україна до цього готова - в червні представники влади тричі підтримали цю ідею.

Президент Віктор Янукович вказав на необхідність відмовитися від використання штучної прив'язки гривні до долара і перейти "до формування гнучкої динаміки валютного курсу в межах валютного коридору".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 22:47

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.