Лавринович каже, що ринок нерухомості продовжує зростати

Протягом першого півріччя 2012 року нотаріусами України було посвідчено майже 177 тисяч операцій з нерухомим майном, переважна більшість з яких це договори купівлі-продажу квартир та житлових будинків.

Про це заявив Міністр юстиції Олександр Лавринович з посиланням на статистичний звіт щодо діяльності нотаріусів у першому півріччі 2012 року, повідомляє прес-служба Мін'юсту.

Така кількість операцій становила майже 70% до кількості угод з нерухомістю, укладених протягом усього 2011 року, та майже на 2% перевищила аналогічні показники першого півріччя 2011 року.

При цьому, за словами міністра, майже 10% усіх операції з нерухомим майном посвідчувалася в столиці України.

Зокрема, протягом першого півріччя поточного року нотаріусами Києва було посвідчено понад 17 тисяч договорів відчуження нерухомого майна, з яких майже 9 тисяч - договори купівлі продажу житлової нерухомості.

Решта - договори дарування, міни, довічного утримання. Такі показники майже на 9% перевищили аналогічні показники першого півріччя 2011 року.

Крім того, за словами міністра юстиції, у першому півріччі 2012 року збільшилася й кількість угод з відчуження земельних ділянок.

Зокрема, в цілому по Україні нотаріусами було посвідчено понад 579 тисяч відповідних договорів. Це перевищило показники першого півріччя 2011 року на понад 8,5%.

Міністр нагадав, що відносна стабілізація ринку житлової нерухомості в Україні розпочалася у 2010 році, коли було зупинено його падіння.

Як повідомлялося, протягом 2009 року кількість операцій на ринку нерухомості зменшилася на 27 відсотків відносно 2008 року.

Як повідомлялося, найдорожче житло у світі продається в Лондоні та Гонконзі.