Єврокомісія хоче зберегти добру репутацію на тлі підозр у лобіюванні

Комісар Євросоюзу з питань охорони здоров'я та захисту прав споживачів, мальтійський підприємець, Джон Даллі подав у відставку через підозри, що він лобіює інтереси тютюнового бізнесу.

Про це пише "Радио свобода".

Скарга надійшла від шведської тютюнової компанії Swedish Match, яка сигналізувала, що один мальтійський бізнесмен за значну суму пообіцяв персонально вплинути на комісара-співвітчизника, щоб внести вигідні їй зміни до європейських законів.

Підприємство, яке вирішило повідомити Європейське бюро по боротьбі з шахрайством (OLAF), займається виробництвом жувального вологого тютюну, відомого під назвою "снюс", продаж якого у Євросоюзі, за винятком Швеції, заборонений.

Розслідування, проведене Європейським бюро із боротьби з шахрайством, тривало понад чотири місяці й доостанку трималося у секреті. Згідно зі звітом, хоча слідчі й не знайшли прямих доказів причетності Даллі до цієї справи, однак, виявили, що єврочиновник з нею був обізнаний.

"Внаслідок ознайомлення зі звітом, пан Даллі вирішив піти у відставку, з одного боку, щоб захищати свою репутацію, з іншого - щоб захистити репутацію Єврокомісії", - додає речниця Європейської комісії Піа Аренкільде Гансен.

Гендиректор Європейського бюро з боротьби з шахрайством Джованні Кесслер також зазначив, що вина єврокомісара очевидна: він знав про те, що діється, але не зробив жодних кроків, щоб цьому запобігти, й не повідомив про це відповідним органам.

Розслідування також встановило, що, власне, домовленості мальтійського підприємця зі шведською компанією не було, так само, як не було здійснено жодних грошових операцій.

Сам, нині вже колишній єврокомісар, Даллі категорично відкидає будь-які звинувачення на свою адресу.

У 1999 році у відставку подала вся Єврокомісія під головуванням Жака Сентера.

Причиною став корупційний скандал через французького єврокомісара Едіт Крессен.

У середу в низці європейських видань повідомили, що піти у відставку Джона Даллі змусив голова Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу. Мовляв, для того, щоб не псувати іміджу та запобігти повторенню інциденту із відставкою всіх комісарів, як це було у 1999 році.