Українці змушені купувати квартири з незручним плануванням

Більше 60% квартир в новобудовах продають з незручними плануваннями.

Про це повідомив Олександр Попов, директор архітектурної компанії "Архіматика".

Велика частина квартир, які забудовники пропонують до продажу, мають неефективне планування.

У результаті покупці житла на первинці або купують квартири у конкурентів або роблять перепланування.

"Плани квартир, де коридор займає 20 квадратних метрів, а кухня, наприклад, 9 квадратних метрів вельми розповсюджені в об'єктах столичних компаній. Це абсолютно нелогічно, оскільки в коридорі сім'я в середньому проводить не більше 10 хвилин в день, а на кухні порядку 1-2 години в день.", - говорить експерт.

У результаті "щасливим" власникам квартир доводиться витрачати додаткові гроші на перепланування (якщо об'єкт влаштовує по багатьом іншим параметрам) або шукати альтернативу у конкурентів.

Квартири зі зручними плануваннями розкуповують в десятки разів швидше, ніж житло, де велика частина площі не може бути ефективно використана.

За словами Попова, причина зазначеної ситуації полягає в недостатній компетентності архітекторів і проектувальників, їх недалекоглядності, відсутності креативного підходу до роботи.

Також однією з причин є те, що деякі забудовники живуть реаліями ще докризових часів, коли розкуповували все, що продавалося і не бажають розвиватися відповідно до нових вимог ринку.

Як повідомлялося раніше, продажі квартир у Києві зросли за нинішній рік більш, ніж удвічі.