Україна таки виплатить Росії 3 мільярда за борги Тимошенко

Реальна економіка

Вищий господарський суд визнав законними і залишив у силі рішення Господарського суду Києва і постанову Апеляційного суду Києва про виплату українським урядом Міністерству оборони РФ боргів корпорації "Єдині енергетичні системи України".

Відповідну постанову колегія суддів Вищого госпсуду оголосила в 21 січня, передає "Інтерфакс-Україна".

Рішення було прийнято після розгляду касації Кабінету міністрів, Держказначейства та корпорації "ЄЕСУ" на рішення судів першої та апеляційної інстанцій.

Дана постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.

"Вищий госпсуд України постановив касаційну скаргу Держказначейства, Кабінету міністрів залишити без задоволення. Рішення госпсуду Києва та постанову Київського апеляційного господарського суду залишити без змін", - йдеться в тексті постанови, оприлюдненого головуючої суддею у справі Галиною Прокопанич.

Як повідомлялося, Міноборони РФ звернулося в Госпсуд Києва з позовом про виплату урядом України 3,239 мільярда гривень у справі корпорації ЄЕСУ, яку раніше очолювала екс-прем'єр Юлія Тимошенко.

Російська сторона зажадала залучити в якості відповідача, крім Кабміну, ще й Держказначейство.

ЄЕСУ в справі фігурує в якості третьої особи.

Зазначений обов'язок, як стверджує позивач, виник наприкінці 1990-х років, коли ЄЕСУ на чолі Тимошенко не виконала гарантовану урядом України на чолі з Павлом Лазаренком угоду 1997 року про постачання корпорацією продукції для потреб російського оборонного відомства.

Госпсуд Києва 19 вересня 2012 року частково задовольнив позов Міноборони РФ по боргу ЄЕСУ, зобов'язавши Україну виплатити російській стороні 3,113 мільярда гривень.

25 вересня представник Кабінету міністрів оскаржив дане судове рішення.

Також апеляції на це рішення подали Держказначейство і ЄЕСУ. Скарги об'єднані в одне провадження.

Печерський районний суд Києва 11 жовтня 2011 року засудив Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році.

Апеляційний госпсуд Києва призупинив провадження з розгляду апеляції про виплату українським урядом боргу ЄЕСУ перед Міноборони РФ у зв'язку з розслідуванням СБУ аналогічної кримінальної справи.

Апеляційний господарський суд Києва 3 грудня залишив у силі рішення Госпсуду Києва про виплату Кабміном заборгованості корпорації ЄЕСУ перед Міноборони РФ.

Міністерство юстиції України 17 грудня подало до Вищого господарського суду України касаційну скаргу на рішення Київського апеляційного госпсуду, який залишив у силі рішення про виплату урядом боргів корпорації "ЄЕСУ" Міністерству оборони Росії. Розгляд касації призначено на 21 січня 2013 року. Згідно із законодавством, рішення судів апеляційної інстанції набирають чинності до розгляду касації.

21 січня генеральний прокурор Віктор Пшонка повідомив, що український уряд вже почав виплачувати Міністерству оборони РФ борг корпорації ЄЕСУ за рішенням Апеляційного суду Києва і в даний час вже виплачено 15 мільйонів гривень.