Київ просить в Азарова 7,5 мільярда

Київ просить Кабiнет Мiнiстрiв збiльшити субвенцiю з державного бюджету на розвиток мiста з 750 мільйонів гривень до 7,5 мільярда гривень

Про це повiдомив заступник голови Київської мiської державної адмiнiстрацiї (КМДА) Руслан Крамаренко, передає "Інтерфакс-Україна".

"Якщо говорити про цифри, то нам так чи iнакше не вистачає 7,5 мільярда гривень, щоб в обсязi минулого року продовжувати будiвництво основних значущих об'єктiв - метро, Подiльсько-Воскресенського мосту, транспортних розв'язок тощо", - заявив Крамаренко.

За його словами, у КМДА "є тертя" з Мiнiстерством фiнансiв з цього приводу.

"Це нормальний робочий процес, в якому ми намагаємося доводити свої цифри, вони - свої, у пiдсумку виходимо на якийсь спiльний знаменник. Головне, що є процес, якого в перiод формування держбюджету не було", - додав вiн.

Крамаренко також повiдомив, що голова КМДА Олександр Попов пiдписав законопроект про внесення змiн до Бюджетного кодексу, що передбачає зарахування до бюджету Києва 100% податку на доходи фiзичних осiб (ПДФО).

"Тепер Кабмiн має схвалити iнiцiативу Попова i передати законопроект до Верховної Ради. Ми чули багато висловлювань народних депутатiв i вiд опозицiї, i вiд провладної бiльшостi, якi пiдтримують цей проект. От i подивимося", - зазначив вiн.

Водночас заступник голови КМДА вважає, що в разi ухвалення такого закону вводити норму про 100% зарахуваннi ПДФО до бюджету столицi слiд з нового бюджетного року.

Зараз же, на його думку, для столицi важливо домогтися збiльшення субвенцiї з держбюджету.

Водночас Києву зараз необхiдно ухвалити бюджет, щоб мати можливiсть нормально фiнансувати потреби мiста.

"Ми сподiваємося на те, що для Києва буде збiльшено обсяг фiнансування. З iншого боку, мiсто - це живий органiзм: необхiдно платити зарплату, компенсувати пiльговий проїзд i робити iншi платежi, якi без ухваленого бюджету ми не в змозi робити", - наголосив Крамаренко.

Нагадаємо, уряд радить столичній владі шукати власні шляхи пожвавлення економічної діяльності.

Раніше Попов заявив, що столичний бюджет у 2013 році отримає від Кабінету міністрів додаткові кошти.

Як відомо, 6 грудня 2012 року керівник КМДА Олександр Попов виступив із жорсткою критикою Державного бюджету України на 2013 рік, аргументуючи це тим, що у документі закладається прихований дефіцит столичного бюджету на 4 мільярди гривень.

Чиновник заявив, що державний бюджет на 2013 рікне відповідає інтересам киян і не гарантує фінансового забезпечення нормальної життєдіяльності столиці.