МВС купили "гібридів" на 380 мільйонів

Україна закупила 1 220 автомобілів Toyota Prius з бензиново-електричним двигуном, для заміни патрульних автомобілів МВС.

Про це заявив міністр екології та природних ресурсів Олег Проскуряков, пише "Комерсант-Україна".

За словами міністра екології та природних ресурсів Олега Проскурякова, перші п'ять Toyota Prius очікують розмитнення в Іллічівському морському торговому порту.

Решта надійдуть в парк МВС у вересні, додав він.

Інші імпортери гібридних автомобілів не брали участь у проекті. Директор з маркетингу ТД "Ніко" (імпортер Mitsubishi) Максим Хом'як пояснює, що операція з купівлі гібридних автомобілів для МВС, по суті, є бартером.

Засоби для закупівлі - а це 380,7 мільйона гривень - отримані від продажу Японії частини держквоти на викиди парникових газів.

Кабмін підписав договір з Японією про продаж 30 мільйонів одиниць встановленої кількості за ціною 10 євро за тонну в березні 2009 року. Спочатку умови договору припускали, що гроші в рамках цього проекту буде виділено під покупки саме Toyota Prius, каже Хом'як.

З цих же причин не брав участі в тендері і інший японський бренд - Honda, в лінійці якого також присутні гібридні автомобілі.

У травні 2011 року МВС повідомило про попередню домовленість з японською урядовою організацією NEDO про реалізацію проекту із заміни автопарку відомства за рахунок "кіотських грошей".

У рамках схеми "зелених" інвестицій планувалося замінити 2 тис. патрульних автомобілів ВАЗ і УАЗ на Toyota Prius. Тоді парк легкових автомобілів МВС становив 12,7 тисячі одиниць, з яких 30% потребували "негайної заміни".

"Це автомобілі, введені в експлуатацію 20 років тому з витратою палива 12-17 літрів на 100 кілометрів. Щорічно кожен такий автомобіль викидає в атмосферу 27,5 тонни діоксиду вуглецю", - пояснювали в МВС.