Росія "розіграла" Польщу щодо газопроводу - Коморовський

Щодо меморандуму по газопроводу "Ямал-Європа-2" Росія "трохи розіграла" Польщу.

Таку думку в ефірі радіо RMF FM висловив президент Польщі Броніслав Коморовський, повідомляє "Укрінформ".

"У мене враження, що ми як держава були трохи розіграні в результаті медійної активності Президента Росії", - заявив Коморовський.

На його думку, в таких справах слід бути більш спокійними і відповідати не емоційно, а говорити про своє зустрічному реченні.

Польський лідер зазначив, що ситуація з підписанням меморандуму призвела до іміджевих втрат для Польщі, але не втрат, якщо мова йде про реальну політику та економічних рішеннях.

Він підкреслив, що цей меморандум є тільки документом про наміри і не є формою, зобов'язується до якихось рішень, а тільки до можливих шляхах дій.

Коморовський зазначив, що ситуація з меморандумом показала, що в Польщі немає єдиного центру прийняття політичних рішень у сфері енергетики.

На його переконання, в країні не вистачає координації та обміну інформацією між окремими міністерствами.

Як відомо, 5 квітня в Санкт-Петербурзі було підписано меморандум між компаніями "Газпром" і ЄвроПол ГАЗ (по 48% акцій фірми належить польській нафтогазовій компанії PGNiG і "Газпрому") щодо намірів з вивчення можливостей будівництва газопроводу "Ямал-Європа-2" з Білорусі через Польщу до Словаччини в обхід території України.

У цей же день міністр держказначейства РП, що відповідає за ПЕК країни, Міколай Будзановський і голова правління PGNiG Гражина Петровська-Олива заявили, що польська сторона не погоджувалася на будівництво газопроводу, а в Росії перебільшили значення цього документа.

Як згодом з'ясувалося, Прем'єр-міністр Дональд Туск дізнався про підписання меморандуму від журналістів.

Він заявив, що Варшава не бажає брати участь у проектах, де газ є політичним знаряддям. Крім того, за його словами, Польща не планує збільшувати обсяги поставок російського газу і активно працює над диверсифікацією джерел постачання блакитного палива.