Ринки знову почали довіряти євро - глава ЄЦБ

Фінансові ринки знову набули довіру до євро, валютний союз став набагато міцнішим, ніж рік тому.

В цьому переконаний голова Європейського центробанку (ЄЦБ) Маріо Драгі, передає Deutsche Welle.

Голова ЄЦБ Маріо Драгі вважає, що єврозона домоглася значного прогресу в боротьбі з борговою кризою.

"Ми може з упевненістю сказати, що наш валютний союз нині набагато стабільніший, ніж тільки рік тому", - заявив 23 травня у Лондоні, повідомляє агентство dpa.

За словами Драгі, інвестори вже не побоюються краху єврозони, а "ринки сповнені впевненості в тому, що євро є сильною і стабільною валютою".

Глава ЄЦБ висловив думку, що болючі реформи в кризових країнах євро приносять перші плоди.

"Ми бачимо, наприклад, вражаючі успіхи експортної економіки в Ірландії, Іспанії та Португалії", - пояснив він.

Одночасно Драгі визнав, що ситуація в єврозоні залишається серйозним викликом, оскільки економіка в цьому регіоні скорочується шість кварталів поспіль, а становище на ринку праці залишається неблагополучним.

Тим часом голова Німецького федерального банку (Bundesbank) Йенс Вайдман закликав Францію до більшої економії коштів.

Він визнав успіхи Франції у зниженні структурного дефіциту в останні роки, проте відзначив, що, "враховуючи існуючі виклики у сфері фіскальної політики, потрібно і надалі дотримуватися курсу на зниження дефіциту".

Нагадаємо, в березні 2013 року Європейський центральний банк погіршив прогнози щодо зростання ВВП зони обігу євро в 2013-2014 роках, але залишив прогноз щодо інфляції без змін.

Ще в квітні голова ЄЦБ Маріо Драгі попереджав, що економічні проблеми в єврозоні можуть збільшитися до небезпечних масштабів.