Україна убезпечила заводи Фірташа від російських добрив

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прийняла рішення про продовження дії антидемпінгових заходів (імпортних мит, введених в жовтні 2010 року) щодо імпорту нітрату амонію (аміачної селітри), виробленого в Росії.

Відповідне рішення комісії опубліковано в газеті "Урядовий кур'єр" за 29 травня, передає УНІАН.

Рішення прийнято на підставі звернення низки вітчизняних підприємств, а саме – "Азот", "Рівнеазот" і "Концерн "Стирол" (всі входять до Group DF українського бізнесмена Дмитра Фірташа), а також звіту та висновків Міністерства економічного розвитку і торгівлі про результати антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну нітрату амонію з Російської Федерації.

Термін дії цих заходів, як повідомляється, підійшов до кінця.

На думку членів комісії, звернення підприємств обгрунтоване, продиктоване прагненням захистити вітчизняного товаровиробника, а вже застосовані антидемпінгові заходи дозволили усунути ряд диспропорцій і відновити конкуренцію на вітчизняному ринку мінеральних добрив.

"Беручи це до уваги, комісія прийняла рішення переглянути антидемпінгові заходи і продовжити термін їх дії аж до прийняття нового рішення у цій справі", - сказано в рішенні комісії.

Як повідомлялося, в травні 2009 року Україна ввела на 5 років антидемпінгові мита на імпорт аміачної селітри з РФ у розмірі 11,91%, за винятком ВАТ "Дорогобуж" і ВАТ "Мінерально-хімічна компанія "Єврохім", які співпрацювали з Міністерством економіки.

Для них мита були визначені на рівні 9,76% і 10,78% відповідно.

У січні 2010 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі припинила на 3 місяці дію антидемпінгових мит.

Це стало кроком на продовження Росією терміну дії угоди про безмитний імпорт в країну деяких видів українських труб.

У травні 2010 року було прийнято рішення пролонгувати цю угоду до 15 листопада 2010 року після того, як Росія погодилася встановити квоту на безмитне ввезення труб компанією "Інтерпайп".

У середині жовтня 2010 року в Мінекономіки відбулося чергове засідання Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, на якому йшлося про початок перегляду антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну аміачної селітри з Російської Федерації.

Рішення було прийнято на користь встановлення антидемпінгових мит.

За даними Держстату, в 2012 році виробництво азотних добрив в Україні скоротилося до 2011 року на 0,2% - до 2,934 мільйона тонн.

За даними Мінагропроду, для проведення весняно-польових робіт у 2013 році аграрії планують використовувати 966,4 тисячі тонн мінеральних добрив, а для захисту рослин від бур'янів, хвороб і шкідників сільськогосподарських культур - 29,3 тисячі тонн пестицидів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Дмитро Фірташ, власник всіх потужностей з виробництва аміачної селітри, планує пролобіювати продовження імпортних мит на російські добрива.