Ціни на сировину продовжать падіння?

Аналітики заговорили про закінчення суперциклу сировнних ринків і прогнозують подальше падіння цін на сировину.

Про це пише російське видання "Вєдомості".

"Ріст ВВП країн, що розвиваються сповільнюється, на світових ринках зростає пропозиція нафти і металів, епоха стимулюючої політики центробанків добігає кінця. На цьому тлі ціни на різні види сировини - від золота до міді та алюмінію - продовжують падати, приносячи збитки інвесторам", - пише видання.

Таким чином, аналітики зазначають, що інвестиційна стратегія вкладень в сировину, ціни на яку зростали поки зростала економіка країн, що розвиваються, а перед усім Китаю, зазнає тепер краху.

Багато інвесторів, що вклали у видобувні компанії, сировину чи метали, несуть значні втрати. Як повідомляє Barclays, активи фондів, пов'язаних з сировинними ринками, зараз становлять 349 мільярдів доларів, що на 21% менше від пікової позначки, зафіксованої в минулому році.

В той же час товарний індекс Dow Jones-UBS за перше півріччя цього року знизився на 10,5%, а ціни на деякі металі, такі як мідь, алюміній, нікель, попит на які в значній мірі був повязаний з ситуацією в Китаї, впав на 20% і більше.

Як відомо, індекс Dow Jones-UBS в період з 1998 по 2008 роки майже подвоївся, при чому такі його компоненти, як ціна на нафту чи золото за цей період виросли в сім разів. Це озволило деяким аналітикам заговорити про "суперцикл" сировинного ринку.

Однак зараз індекс Dow Jones-UBS знижується вже третій рік поспіль, так і не вийшовши на докризовий рівень. "Я думаю, що суперцикл закінчився", - сказав з цього приводу аналітик компанії Pimco Нік Джонсон, який управляє сировинними активами на суму 27 мільярдів доларів.

Як повідомлялось, ВВП Китаю в другому кварталі цього року становив всього 7,5% в річному вираженні, тоді як середні темпи росту китайської економіки за останні 30 років становили 10%.