Президент остаточно відтермінував сплату податку на нерухомість

Президент Віктор Янукович підписав Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо об'єктів житлової нерухомості", який Верховна Рада ухвалила на початку липня.

Про це повідомляє прес-служба Мінідоходів.

Згідно із законом власники нерухомості, які підлягають оподаткуванню, сплачуватимуть податок за 2013 рік у наступному - 2014 році.

Водночас до 31 грудня поточного року власники можуть здійснити в податковій звірку даних на підставі оригіналів документів про право власності на об'єкти житлової нерухомості та про житлову площу таких об'єктів.

Як йдеться в повідомленні, не сплачуватимуть податок власники квартир, якщо їх загальна житлова площа не перевищує 120 квадратних метрів, а також власники будинків загальною прощею до 250 квадратних метрів.

Якщо у власника є і квартира, і будинок загальною житловою площею до 370 квадратних метрів, він також не сплачуватиме податок на нерухомість.

Якщо ж площа нерухомості перевищуватиме зазначені параметри, то платити податок доведеться лише за площу, яка перевищує зазначений розмір.

Однак, наголошують у Міндоходів, якщо об'єкти оподаткування використовуються власниками для одержання доходів, тобто надаються в оренду чи використовуються у підприємницькій діяльності, пільга на них не діє.

Ставки податку будуть диференційовані. Для власників:

квартир - не більше 1% мінімальної заробітної плати (МЗП), житлова площа яких не перевищує 240 квадратних метрів, у разі перевищення ставка становитиме 2,7%;

будинків - не більше 1% МЗП, житлова площа яких не перевищує 500 квадратних метрів, у разі перевищення – 2,7 %;

квартир та будинків ­– 1% МЗП, житлова площа яких не перевищує 740 квадратних метрів, у разі перевищення – 2,7 %.

Міндоходів також нагадало, що громадяни, які вже сплатили податок у поточному році, можуть повернути сплачені кошти або ж зарахувати їх для сплати податку в наступному році.