Росія проінспектує українські фабрики Roshen

Росія проінспектує українські фабрики кондитерської корпорації Roshen, після чого продукція цієї компанії може повернутись на російський ринок.

Про це заявив глава Росспоживнагляду Геннадій Онищенко після переговорів у Москві з міністром аграрної політики і продовольства України Миколою Присяжнюком, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми обстежимо всі українські заводи, їх чотири або п'ять. Після цього почнемо повернення на російський ринок", - сказав Онищенко.

Онищенко також зауважив, що повернення продукції Roshen відбуватиметься за такою ж схемою, як свого часу було з українським сиром. "Контроль за кожною партією, і потім допуск на російський ринок", - сказав він.

За словами Онищенка, Росспоживнагляд також акредитує п'ять українських лабораторій, які будуть контролювати якість продукції перед поставками в Росію.

Як повідомлялося, 29 липня Росспоживнагляд заборонив постачання в Росію продукції компанії Roshen, яка нібито не відповідала нормативам.

В ході експертизи продукції Roshen, в ній, за словами голови відомства Геннадія Оніщенка, було знайдено небезпечну сполуку бензопірен.

Пізніше відомство спростувало ці відомості, заявивши, що претензії стосуються лише маркування продукції.

Слідом за Росією і перевірку продукції Roshen почали Білорусь, Казахстан, Таджикистан, Киргизстан та Молдова. Однак, ці країни не виявили жодних порушень щодо якості та безпеки даних кондитерських виробів.

Сьогодні для переговорів про відновлення поставок продукції Roshen до Росії направився міністр АПК Присяжнюк.

Як відомо, в Україні діють чотири фабрики Roshen - київська, вінницька, маріупольська і кременчуцька.

Вони виробляють до 200 видів кондитерських виробів. Загальний обсяг виробництва продукції досягає 410 тисяч тонн на рік.

Roshen постачає свою продукцію в Казахстан, Узбекистан, Киргизію, Азербайджан, Вірменію, Молдову, Естонію, Латвію, Литву, США, Канаду, Німеччину, Ізраїль.