Україна і Японія підпишуть угоду про інвестиції

Україна і Японія мають намір підписати двосторонню угоду про інвестиції.

Про це на прес-конференції в Києві сказав міністр закордонних справ Японії Фуміо Кісіда, повідомляє УНІАН.

"Для посилення активізації економічного співробітництва між двома країнами, абсолютно необхідним стає існування угоди про інвестиції між двома країнами, і ми погодилися активізувати діалог, спрямований на підписання такої угоди", - сказав Кісіда.

Він підкреслив, що Україна для Японії є важливим економічним партнером. Зокрема, це пов'язано з тим, що Україна є постачальником великої кількості продовольства і має великий економічний потенціал.

Разом з тим, глава МЗС Японії зазначив, що його країна стурбована введенням Україною спецмита на імпортні автомобілі.

Як відомо, 14 березня 2013 Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прийняла рішення про введення спецмит на імпорт автомобілів у розмірі 6,46% на автомобілі з об'ємом двигуна понад 1000 кубічних сантиметрів, і 12,95% на автомобілі з об'ємом двигуна понад 1500 кубічних сантиметрів але не більш як 2200 куб. см.

Спецмита вводяться строком на 3 роки.

Однак, міністр закордонних справ України Леонід Кожара заявив, що ці спецмита автоматично будуть скасовані, як тільки Україна підпише угоду з ЄС.

Раніше повідомлялось, що Японія розглядає можливість введення санкцій до українських товарів, якщо не домовиться з Україною про пом'якшення правил імпорту автомобілів.