Росія зменшить постачання нафти до Білорусії через "погані" українські труби

Компанія "Транснефть" скорочує з першого вересня постачання нафти до Білорусі на 400 тисяч тонн у зв'язку з ремонтом на нафтопроводі "Дружба".

Про це повідомляє "ІТАР-ТАСС", посилаючись на повідомлення віце-президента транспортної компанії Михайло Баркова.

За його словами, ремонтні роботи пов'язані зі значним зносом магістрального нафтопроводу чинності низької якості труб українського Харцизького трубного заводу, якими укладена значна частина трубопроводу.

"Ми плануємо фрагментарний ремонт, з вирізкою і врізкою труби по ділянках, де стан критичний, і таких ділянок дуже багато через низьку якість труби", - сказав віце-президент.

"Скільки часу буде потрібно для ремонту, поки сказати важко, можливо, через деякий час, коли буде прийнято рішення, який обсяг робіт буде проведено на тому чи іншому місці аварійної дільниці", - додав Барков.

Віце-президент повідомив, що скорочення торкнеться двох заводів - Мозирського НПЗ і Ново полоцького "Нафтану". Поставки будуть скорочені на 200 тисяч тонн кожному НПЗ.

У липні поточного року на Мозирський НПЗ було поставлено 1 мільйон тонн російської нафти, на "Нафтан" - 904 тисячі тонн.

Як повідомлялось, Чехія зацікавлена ​​у використанні в режимі повного завантаження нафтопроводу "Дружба", за яким російська нафта поставляється до країн Євросоюзу.