Росія починає торгову "війну" проти Білорусії?

Між Росією і Білорусією розгортається неоголошена торгова війна, якщо новий виток "молочної війни" тільки можливий , то про скорочення поставок нафти з Росії в Білорусь вже оголошено офіційно.

Про це пишуть "Вєсті".

На тлі новин про арешт генерального директора "Уралкалія " Владислава Баумгертнера торговельні відносини між двома традиційними країнами - партнерами ускладнилися.

Глава Росспоживнагляду Геннадій Онищенко заявив, що в деяких білоруських молочних товарах виявлено невідповідність вимогам щодо жирового складу та мікробіології. Хоча ніяких санкцій поки не послідувало, вони все ж можуть бути введені в майбутньому, а це означатиме новий раунд "молочної війни" 2009 року.

Для білоруської економіки і сільськогосподарського сектора це буде відчутним ударом, так як близько 70% від загального обсягу експорту сільськогосподарської продукції складає якраз експорт молочної продукції до Росії .

Цей обсяг дозволив би Білорусії отримати цього року близько 4,3 мільярда доларів.

Росспоживнагляд повідомляє, що порушення виявлені в 30 % зразків, тобто якщо експорт буде частково заборонений, то недорахуватися країна в цьому році може близько 400-450 мільйонів.

При цьому Росія скоротила обсяг вересневих поставок нафти до Білорусі на 400 тисяч тонн, тобто на 25%. З урахуванням того, що частина обсягу нафти після її переробки Білорусія поставляє на експорт, то і такі експортні поставки можуть скоротитися.

Сама Білорусія наполягає на збитку від дій "Уралкалія" у розмірі 100 мільйонів доларів. Але якщо ситуація почне розвиватися в негативному сценарії для Мінська, то реальні втрати будуть значно вище.

Всі ці фактори, разом із скороченням доходів через можливе зниження ціни на калій, експорт якого минулого року дав 12% всієї експортної виручки і близько 10 % доходів бюджету , можуть призвести до необхідності додаткового ослаблення білоруського рубля.

Як повідомлялось, Росія скоротила постачання нафти до Білорусії, мотивуючи це поганою якістю українських труб.