Центробанк ЄС хоче більше жінок в керівництві

Європейський центральний банк вирішив ввести паритет для жінок і збільшити їх присутність на керівних посадах.

Про це пише Rzeczpospolitа.

Згідно з планом Європейського центрального банку до кінця 2019 року 28% керівних посад вищого рівня повинні бути зайняті жінками. Зараз таких тільки 14%.

В той же час, на керівних посадах середнього рівня жінок повинно бути 35%, зараз їх тільки 17%.

"Це вимагатиме зміни ментальності нинішнього керівництва", - сказав з цього приводу член ради ЄЦБ Йорг Асмуссен, додавши, що амбітних та освічених жінок не бракує і не буде жодних проблем, щоб їх залучити до роботи в цій установі.

Як пише видання, шанси жінок отримати працю в центробанку ЄС зростають ще й тому, що там твориться цілком нова структура, покликана наглядати за банками єврозони.

Як зазначається, досі до ради ЄЦБ входили дві жінки - Сіркка Гемелейнен (Sirkka Hämäläinen) з Фінляндії і Гертруда Тумпель-Гугурель (Gertrude Tumpel-Gugurell) з Німеччини. Але в даний час немає жодної.

Серед керівництва ЄЦБ з цього приводу переважала думка, що жінки самі в цьому винні.

"Дослідження показують, що коли мова йде про роботу, жінки є більш стриманими і скромними, менш амбітними", - пояснює Стефан Кенінг (Stephan Keuning), начальник відділу персоналу ЄЦБ.

Він додав, що вже запроваджена спеціальна програма добровільного навчання і наставництва, щоб допомогти жінкам на їх шляху на вищі пости в банку.